Irena Santor
foto: YouTube

W minioną sobotę, 9 grudnia Irena Santor skończyła 88 lat. Z tej okazji dziennikarze sprawdzili w jakiej kondycji jest „pierwsza dama polskiej piosenki”. 

Irena Santor to legenda polskiej piosenki

88-letnia wokalistka jest bardzo lubiana i szanowana przez Polaków. Niestety od kilku lat nie ma już możliwości podziwiać Ireny Santor na scenie. Artystka w 2019 roku obchodziła 60-lecie pracy artystycznej, a dwa lata później ogłosiła zakończenie kariery.

Od czasu do czasu Irena Santor udziela wywiadów, w którym opowiada o swojej kondycji zdrowotnej i życiu poza sceną. Nie inaczej było w związku z urodzinami gwiazdy.

W dniu swojego święta Irena Santor gościła w studiu „Dzień dobry TVN”. Na antenie programu zdradziła, jak się obecnie czuje. Ze słów artystki wynika, iż cieszy się dobrym zdrowiem.

Jednocześnie gwiazda przyznała komu zawdzięcza swoją znakomitą kondycję. W czasie programu padły słowa podziękowań pod adresem tychże osób. „To mi się udało nie tylko dzięki przyjaciołom, bo to jest ta podstawa – przyjaźń, ludzie, którzy mnie otaczają, ale też i dzięki lekarzom. Ja wierzę w lekarzy, ja im się kłaniam, jak tylko mogę i dziękuję, jak tylko mogę. Jestem zdyscyplinowana. Im zależy, żebym miała korzyści z ich wiedzy” – przyznała Irena Santor.

Warto wspomnieć, iż wiele lat temu Irena Santor miała poważne kłopoty zdrowotne. W latach 60. piosenkarka uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku tego tragicznego zdarzenia zginęła jej przyjaciółka, również artystka – Ludmiła Jakubczak. Następnie 88-latka zachorowała na złośliwego raka piersi oraz podejrzewano u niej udar.

Na szczęście złe chwile to już przeszłość, dziś wokalistka cieszy się pogodą ducha oraz dobrym zdrowiem. W trakcie wywiadu w TVN Santor wyznała, że czuje się wyróżniona przez los i nie da sobie zabrać żadnego roku ze swojego życia.

źródło: Super Express

Zobacz również: