wybuch gazu

Ostatnio nie ma dnia, aby media nie donosiły o kolejnym pożarze w Rosji. Można wręcz rzec, że Federacja Rosyjska stanęła w ogniu. To zbieg okoliczności, czy celowe działania?

Pożar centrum handlowego w Rosji

W mediach społecznościowych pojawiły się wieści o kolejnym pożarze, który wybuchł w Rosji. Tym razem płonie centrum handlowe Stroypark w miejscowości Bałaszycha pod Moskwą.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z miejsca pożaru. W tej chwili trwa akcja ratunkowa. Służby ewakuują pracowników centrum. Wszędzie jest mnóstwo czarnego dymu. Poniżej wideo, na którym widać skalę zdarzenia.

Co wiadomo o okolicznościach pożaru? To przypadek, czy celowe działanie? Otóż żywioł pojawił się w centrum handlowym w poniedziałek w godzinach porannych. Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych przekazało, że zapaliły się materiały budowlane. Następnie ogień rozprzestrzenił się na pierwsze piętro budynku galerii.

Głos w sprawie pożaru zabrali włodarze miasta. „Wszyscy pracownicy zostali natychmiast ewakuowani. W tej chwili służby kontynuują gaszenie pożaru” – przeczytamy w komunikacie biura prasowego władz Bałaszycha.

Państwowa agencja informacyjna RIA Novosti podała, że w wyniku pożaru jeden z pracowników galerii odniósł obrażenia. U mężczyzny zdiagnozowano oparzenia górnych dróg oddechowych.

Warto zwrócić uwagę, iż pożar objął powierzchnię około 900 metrów kwadratowych. Dodajmy, że dach budynku uległ częściowemu zawaleniu. W akcji gaśniczej uczestniczy 45 strażaków i 14 wozów strażackich.

https://twitter.com/OlgaNYC1211/status/1602193198264291329

Incydent w miejscowości Bałaszycha to kolejne tego typu zdarzenie pod Moskwą

Koniecznie trzeba odnotować, że zdarzenie w miejscowości Bałaszycha to kolejny pożar, do jakiego w ostatnich dniach doszło w Rosji. Przypomnijmy, iż w ubiegły piątek nad ranem w płomieniach stanęło centrum handlowe w Chimkach na przedmieściach Moskwy.

Rosyjski komitet śledczy poinformował, że w tym pożarze zginęła jedna osoba. Rzekomo przyczyną zdarzenia były prowadzone bez odpowiedniego zabezpieczenia prace spawalnicze.

Sądzicie, że to prawda? Rzeczywiście to tylko zbieg okoliczności, że pożary tak często nawiedzają Federację Rosyjską? A może to celowe działanie albo kara za zbrodnie na Ukrainie?

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: