Karol Strasburger

Prowadzący „Familiadę” zaskoczył wielbicieli wypowiedzią na temat swojej emerytury. Karol Strasburger nie krył, jakiego rzędu pieniądze otrzymuje co miesiąc z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niewątpliwie to szokujące, zważywszy, że 75-latek ma na utrzymaniu żonę i kilkuletnią córeczkę.

Karol Strasburger musi nadal pracować

Chociaż gwiazdor TVP ma za sobą ogromny staż pracy, wysokość jego emerytury jest niska. Karol Strasburger w rozmowie z dziennikarzem jednej z popularnych gazet wyjawił, jakiego rzędu kwota zasila co miesiąc jego konto.

Warto podkreślić, że Karol Strasburger nie podał konkretnej liczby. Natomiast gospodarz „Familiady” zdradził, iż jest to mniej niż 2000 złotych. Zatem biorąc pod uwagę szalejącą obecnie inflację i rosnące ceny kwota ta jest bardzo niska.

Sprawę komplikuje fakt, iż Karol Strasburger nie mieszka sam. Prezenter ma na utrzymaniu rodzinę, czyli żonę i kilkuletnie dziecko. Z tego powodu mężczyzna nie może sobie pozwolić na beztroski wypoczynek na emeryturze.

75-letni gwiazdor TVP wciąż pracuje. Dodajmy, iż nic nie wskazuje na to, aby miał przestać to robić. Prawdopodobnie Karol Strasburger będzie atywny zawodowo tak długo, dopóki pozwoli mu na to zdrowie.

Pewnie z tego powodu Strasburger tak bardzo dba o swoją kondycję. Mężczyzna mimo wieku jest bardzo aktywny fizycznie. 75-latek uprawia różne sporty, z tenisem ziemnym na czele.

Inne znane osoby pobierające głodowe emerytury

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, iż w świecie show-biznesu takich osób jak Karol Strasburger jest zdecydowanie więcej. Wielu celebrytów-seniorów może jedynie pomarzyć o beztroskim wypoczynku na stare lata.

W związku z niskimi świadczeniami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych muszą nadal pracować. W podobnej sytuacji jak Karol Strasburger są chociażby aktorka Teresa Lipowska oraz lider „Budki Suflera” Krzysztof Cugowski.

Co ciekawe, prawdziwym rekordzistą, jeśli chodzi o wysokość emerytury, jest wokalista Marek Piekarczyk. Piosenkarz wyznał jakiś czas temu, iż Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczył mu świadczenie w wysokość 7 złotych i 77 groszy miesięcznie.

źródło: Lelum

Zobacz również: