atak

W Rosji trwa seria potężnych pożarów. Ogień trawi dosłownie wszystko, co spotka na swojej drodze. Rosyjscy strażacy nie mają chwili wytchnienia. Nagrania z miejsc, gdzie trwa walka z żywiołem, porażają. Zobaczcie sami.

Kilka ogromnych pożarów w Rosji w ciągu zaledwie jednej doby

W piątek o godz. 5:58 czasu lokalnego (godz. 3:58 w Polsce) wybuchł potężny pożar. Płomienie pojawiły się w centrum handlowym Mega-Chimki w podmoskiewskich Chimkach.

Na zdjęciach i nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać morze ognia i chmurę gęstego dymu unoszące się nad tą częścią Rosji.

https://twitter.com/UkraineNewsLive/status/1601096867278127104

Dziennikarze z Rosji podali, iż płomienie objęły co najmniej 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Dodajmy, że zdaniem niektórych mediów ogień mógł objąć nawet dwa razy więcej terenu.

W wyniku pożaru, do którego doszło pod stolicą Rosji, zginęła co najmniej jedna osoba. Niestety ten bilans może ulec zmianie.

Rosyjskie media państwowe stwierdziły, iż możliwą przyczyną tragedii może być podpalenie. Rzekomo na takim stanowisku stoją ratownicy, którzy uczestniczyli w akcji gaśniczej. Jednakże w miarę upływu czasu podano, że powodem były prace spawalnicze.

https://twitter.com/UkraineNewsLive/status/1601095929570136065

Skala zniszczeń dokonanych pod stolicą Rosji jest ogromna. Według doniesień znaczna część obiektu miała się spalić do fundamentów. Poniżej prezentujemy porażające wideo nagrane z pobliskich bloków mieszkalnych.

https://twitter.com/Flash_news_ua/status/1601081564271587328

Seria dramatycznych incydentów

Warto podkreślić, iż także w piątek rano doszło do innego pożaru. Tym razem ogień pojawił się w fabryce opon Nortec Ałtaj w Barnaule, stolicy kraju Ałtajskiego w azjatyckiej części Rosji nad rzeką Ob. Do walki z ogniem stanęły dziesiątki strażaków.

Dziennikarze z Rosji donieśli, iż ogień objął jeden z budynków produkcyjnych. Prawdopodobnie spłonęło około 1000 metrów kwadratowych.

O tym, iż akcja gaśnicza była trudna świadczy fakt, iż osoby decyzyjne podjęły decyzję o zwiększeniu sił wezwanych do gaszenia pożaru.

Poniżej przedstawiamy filmiki z miejsca zdarzenia, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Widać na nich jak nad fabryką opon unosi się ciemny, gęsty dym.

https://twitter.com/DimonchikUA81/status/1601099817790627843

źródło: Polsat News

Zobacz również: