wybuch gazu

Do potężnego pożaru doszło dziś nad ranem w kamienicy, która znajduje się w centrum jednego z polskich miast. Warto odnotować, że cały czas trwa akcja gaśnicza. Co ciekawe, z żywiołem walczy około 100 strażaków. 

Pożar objął dach kamienicy. Ewakuowano mieszkańców

Ogromny pożar dachu kamienicy w Przemkowie w powiecie polkowickim w województwie dolnośląskim wybuchł dzisiaj rano (8 grudnia) około godziny 4:00. Dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się budynek w samym centrum miasta.

„Pali się dach w kamienicy przy pl. Wolności w Przemkowie. Z Tego budynku i z dwóch sąsiednich ewakuowało się 26 osób jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej” – przyznał strażak.

Koniecznie należy odnotować, iż przypuszczalnie nikt nie ucierpiał w pożarze. „Trzy osoby zgłosiły złe samopoczucie, ale nie na skutek obrażeń lecz emocji” – podkreślił dyżurny.

Warto zwrócić uwagę, iż akcja gaśnicza ciągle trwa. W walce z pożarem uczestniczy około 100 strażaków. Łącznie na miejsce przybyły aż 22 zastępy mundurowych.

Prawdopodobnie akcja podjęta przez służby nie należy do najłatwiejszych. Otóż w wyniku pożaru zawalił się dach kamienicy. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki. „Pożar dotknął nieznacznie dachów sąsiednich kamienic. Wciąż nie jest zlokalizowany” – powiedział jeden ze strażaków.

Władze miasta opublikowały oświadczenie

Co ciekawe, na temat pożaru głos zabrały także lokalne władze. „Do chwili obecnej płonie poddasze kamienicy. Pożar gaszą wezwane na miejsce jednostki straży pożarnej z Przemkowa, Jakubowa Lubińskiego, Polkowic, Głogowa, Zimnej Brzeźnicy, Szprotawy, Niegosławic, Parchowa. Na miejscu są burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak , z-ca burmistrza Magdalena Kania, przedstawiciel zarządcy budynku – p.o. Dyrektora Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Przemkowie Marek Gliszczyński , pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz członkowie zespołu ds. zarządzania kryzysowego” – napisano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Przemkowie, który pojawił się na Facebooku.

Samorządowcy zaznaczyli, że ustaleniem przyczyn pożaru zajmie się prokuratura. Oprócz tego przedstawiciele miasta podkreślili, że mieszkańcy feralnej kamienicy „zostali bezpiecznie ulokowani w budynku Urzędu Miejskiego w Przemkowie”.

„Pomoc w postaci zasiłków celowych dla osób poszkodowanych w pożarze pilnie wypłaci Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemkowie. Obecnie utrudniony jest przejazd przez centrum miasta z uwagi na trwająca akcję ratowniczą i gaszenie pożaru. O dalszych działaniach, w tym zbiórkach na rzecz osób poszkodowanych w pożarze, poinformujemy w najbliższym czasie” – dodano.

źródło: Fakt

Zobacz również: