wypadek

Niepokojące wieści napłynęły z jednej z polskich szkół. W placówce wybuchł pożar. Na miejsce przybyły służby. Konieczna okazała się ewakuacja uczniów.

Służby badają okoliczności wybuchu pożaru

Do groźnej sytuacji doszło w województwie opolskim. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Głogówku wybuchł pożar. Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni.

Niebezpieczny incydent miał miejsce po godzinie 12:00. Właśnie wtedy staż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku.

„Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili silne zadymienie pomieszczeń piwnicznych i kotłowni” – podał Stanisław Mięczakowski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Prudniku. „Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu pożaru, następnie przeszukaniu tych pomieszczeń w celu wykluczenia osób poszkodowanych. Jednostka przystąpiła do zlokalizowania i ugaszenia miejsca źródła pożaru. Ze względu na mocne zadymienie trwało to troszeczkę, około kwadransa samo zlokalizowanie pożaru. Natomiast pożar był niewielki, ale z materiałami, które wydzielały mocne substancje dymiące i drażniące” – dodał.

Rzecznik prasowy opolskiej straży pożarnej, poinformował, iż na miejsce zdarzenia przybyło osiem zastępów straży pożarnej. Służby zarządziły ewakuację osób znajdujących się w budynku. Łącznie ewakuowano 60 osób. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został rannych.

Oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu przekazał, że z budynku szkoły służby ewakuowały 38 uczniów i 22 nauczycieli. Wszyscy oni zostali umieszczeni w sąsiadującym ze szkołą internacie. Nie zagraża im już żadne niebezpieczeństwo.

W tej chwili funkcjonariusze policji wyjaśniają okoliczności pożaru. Rzecznik KP PSP w Prudniku st. bryg. Tomasz Protaś w rozmowie z dziennikarzami wyjawił, iż według wstępnych ustaleń, paliły się meble. „Spaleniu uległy znajdujące się w kotłowni meble, okopcona została też przylegająca do pomieszczenia klatka schodowa” – przekazał mundurowi.

Na koniec warto wspomnieć, iż lokalnym strażakom udało się bardzo szybko opanować pożar w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Głogówku.

źródło: Goniec, Radio Opole

Zobacz również: