Władimir Putin
YouTube/ciekawehistorie

W Rosji coraz więcej osób kwestionuje decyzje podejmowane przez Władimira Putina. Część deputowanych skierowało do rosyjskiego prezydenta apel, w którym pojawiły się konkretne żądania wobec dyktatora.

Deputowani chcą, aby Władimir Putin zakończył mobilizację

W mediach społecznościowych pojawił się apel do prezydenta Rosji, który wystosowali deputowani ze Zgromadzenia Ustawodawczego Republiki Karelii w Rosji z opozycyjnej partii Jabłoko. Politycy przedstawili konkretne wymagania w stosunku do Władimira Putina.

Deputowani żądają, aby przywódca Rosji ogłosił zakończenie mobilizacji. Według przedstawicieli partii Jabłoko powszechny pobór do wojska „negatywnie wpływa na stan psychiczny społeczeństwa”. 

Ponadto opozycjoniści podkreślają, iż brak dekretu Władimira Putina o zakończeniu mobilizacji „wpływa na stan psychiczny społeczeństwa, jest źródłem niepokoju i zwiększonego niepokoju w rosyjskich rodzinach i kolektywach pracowniczych, a wiele osób ma problemy zdrowotne”.

W swoim apelu politycy powołali się na słowa rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa. Współpracownik Putina stwierdził kilka tygodni temu, że „kropkę [w mobilizacji] postawiono”. Natomiast w rzeczywistości pobór do wojska jeszcze trwa.

Przypomnijmy, że 28 października rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu przekazał Władimirowi Putinowi, że ​​w Rosji zakończono działania mobilizacyjne. Jednocześnie prezydent Federacji Rosyjskiej nie podpisał żadnego dekretu w tej sprawie.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, iż partia Jabłoko powstała w 1993 roku. Ugrupowanie założyli Grigorij Jawlinski, Jurij Bołdyriew i Władimir Łukin. Formacja ma charakter opozycyjny wobec władzy. Wiele razy krytykowała działania zarówno obecnego prezydenta Władimira Putina, jak i byłego przywódcy Rosji Borysa Jelcyna. Co ciekawe, aktualnie politycy tej partii mają bardzo często zakaz startowania w wyborach.

Myślicie, że apel wystosowany przez część deputowanych ze Zgromadzenia Ustawodawczego Republiki Karelii w Rosji odniesie jakiś skutek? Władimir Putin zrealizuje żądania przedstawicieli partii Jabłoko?

źródło: o2.pl

Zobacz również: