Lech Wałęsa

Lech Wałęsa nie byłby sobą, gdyby systematycznie nie wywoływał kontrowersji. Tym razem były prezydent wygłosił dość zadziwiające teorie na prawicowym kongresie w Meksyku. Trudno uwierzyć w to, co powiedziała legenda „Solidarności”.

Lech Wałęsa uważa się za człowieka sukcesu

Były prezydent przebywa w tej chwili w Meksyku, gdzie bierze udział w Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej. Wałęsa opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie w meksykańskim sombrero. Widać, że politykowi dopisuje humor.

W czasie kongresu z ust Lecha Wałęsy padły dość zadziwiające słowa. Po pierwsze były przywódca Polski wykazał się zupełnym brakiem skromności. „Jestem człowiekiem sukcesu. Mój sukces polegał na tym, że rozbijałem stary, niedobry porządek świata” – stwierdził polityk podczas swojego wystąpienia w Meksyku.

„Pomogłem zakończyć komunizm sowiecki. Pomogłem zakończyć układ warszawski. Pomogłem wycofać wszelkie wojska, które od drugiej wojny światowej były w różnych państwach komunistycznych. Pomogłem też zjednoczyć Niemcy” – ocenił laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Lech Wałęsa przedstawił również swój pomysł na to, jak powinna wyglądać sytuacja na Starym Kontynencie. „Opowiadam się za trójpodziałem władzy: ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza przy wolnej prasie. W Europie opowiadam się za tym, żeby zorganizowanie Europy powierzyć Niemcom” – oświadczył były prezydent. Poza tym polityk dodał, iż jako „prawicowiec jest zdecydowany opowiadać się za globalizacją”.

Później padły dość kontrowersyjne słowa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Wałęsa to legenda „Solidarności”. Otóż 79-latek przyznał, iż w teorii podoba mu się komunizm. „Mam mówić o komunizmie. Czy wiecie, szanowni państwo, że teoretycznie to mi się bardzo podoba komunizm, bo on ładnie mówi, dobrze proponuje” – zaznaczył polityk.

„Ja chciałem zrobić porządek z Rosją i z Chinami w tamtym czasie. Ale wielcy tego świata zorientowali się i udowodnili mi, że to jest zbyt niebezpieczne jak na tamte czasy” – dodał laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

źródło: Polsat News

Zobacz również: