TVP

Jak już wiemy, Sylwester z Marzeń z Dwójką ponownie zagości w stolicy polskich Tatr. Tymczasem dziennikarze zasugerowali, iż TVP dała się nieco wyrolować. Otóż miasto nie dopłaci ani złotówki do całej imprezy, która niewątpliwie będzie sporo kosztować. 

TVP podjęło decyzję o lokalizacji imprezy sylwestrowej w ostatniej chwili

Wiele osób planuje spędzić tegorocznego sylwestra z TVP. Z tego powodu na pewno ucieszyła ich informacja, w której włodarze Telewizji Publicznej potwierdzili, że impreza 31 grudnia ponownie odbędzie się w Zakopanem.

Oficjalna wiadomość dotycząca zorganizowania Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem pojawiła się w zeszły czwartek tj. 17 listopada. Ogłoszono ją w głównym wydaniu „Wiadomości”. Teraz okazało się, że decyzja władz TVP to wielki sukces dla zakopiańskich samorządowców, a już dużo mniejszy dla samej Telewizji.

Część dziennikarzy mówi krótko. Górale ściągnęli bodajże najbardziej znaną sylwestrową imprezę do siebie, a co najważniejsze nie dopłacą do jej organizacji ani złotówki. Dlaczego TVP zgodziło się na takie raczej mało korzystne warunki współpracy z miastem?

Po pierwsze, decyzję o wyborze Zakopanego prezes TVP Mateusz Matyszkowicz podjął niemalże w ostatniej chwili. Media doniosły, iż jeszcze na początku zeszłego tygodnia Telewizja Publiczna mocno negocjowała z władzami Zakopanego w temacie organizacji Sylwestra Marzeń z Dwójką.

Władze TVP chciały, aby samorząd dopłacił do imprezy od jednego do trzech milionów złotych. Natomiast samorząd nie zgodził się na takie rozwiązanie. Ostatecznie stanęło na propozycji miasta.

Informację w tej sprawie potwierdziła Anna Karpiel-Semberecka, rzecznik prasowy burmistrza Zakopanego. „Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską. Ta współpraca dotyczy organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z TVP2, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach. Jest to dla nas bardzo cenny walor informacyjny i promocyjny. Ze strony miasta wkładem w organizację Sylwestra Marzeń z „Dwójką” jest udostępnienie majątku i terenów gminnych, m.in. Równi Krupowej” – oświadczyła urzędniczka.

Jak widać włodarze polskiej stolicy Tatr są zadowoleni z poczynionych ustaleń. Jednak czy podobnie myśli TVP? Biuro prasowe Telewizji Publicznej jeszcze nie wypowiedziało się na ten temat.

Przypuszczalnie TVP nie miało innego wyjścia, jak przystać na warunki zakopiańskich władz. Telewizja nie miała bowiem żadnej alternatywy, czyli innego samorządu, który podjąłby się współpracy przy organizacji Sylwestra Marzeń z Dwójką.

źródło: Onet

Zobacz również: