atak

Niebezpieczny wypadek miał miejsce na jednej z linii kolejowych. Doszło do zderzenia dwóch pociągów. Sytuacja jest poważna, gdyż istnieje groźba eksplozji wykolejonego składu.

Wypadek spowodował ogromne utrudnienia w ruchu kolejowym

Z Niemiec dotarły niepokojące wieści. W czwartek nad ranem doszło do groźnego wypadku. Pociąg towarowy uderzył w tył innego składu w Leiferde, na linii kolejowej łączącej Hanower z Berlinem.

To jednak nie wszystko. Sytuacja jest poważna, gdyż z cystern pociągu wycieka gaz – propan. Jak nie trudno się domyśleć, istnieje groźba eksplozji. Z tego powodu obszar wokół miejsca wypadku został odizolowany. W tej chwili trwa akcja służb.

Niemieckie służby podały, że na ten moment nie są znane przyczyny wypadku. To co wiadomo na pewno to, że pociąg towarowy uderzył w inny skład, stojący na torach. Następnie cztery z 25 cystern z płynnym propanem wypadły z szyn i rozszczelniły się.

W wypadku w Leiferde ucierpiała jedna osoba. Chodzi o maszynistę. Mężczyzna został ranny i z tego powodu trafił do szpitala. Służby nie podały szczegółowych informacji dotyczących stanu zdrowia tego człowieka.

Z powodu wypadku pojawiły się poważne utrudnienia w ruchu kolejowym. „Miejsce wypadku zostało ogrodzone na dużym obszarze, trzeba było wyłączyć zasilanie sieci trakcyjnej” – zwrócili uwagę funkcjonariusze policji. Poza tym z użycia został wyłączony też odcinek linii kolejowych, na których doszło do groźnego zdarzenia.

Jak długo potrwają utrudnienia na kolei? Póki co przedstawiciele służb nie potrafią podać konkretnej godziny. „Obecnie nie można podać żadnych informacji na temat czasu trwania prac porządkowych i rozmiaru szkód. Istnieją ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym między Hanowerem a Berlinem” – przekazały osoby odpowiedzialne za likwidację szkód.

Jak już wspomnieliśmy cały czas istnieje poważne ryzyko wybuchu cystern z gazem. Zatem akcja służb ma miejsce w trudnych warunkach.

źródło: Polsat News

Zobacz również: