bank pieniędze

Jak podaje internetowy serwis Gazety Wyborczej, polscy emeryci otrzymają 15. emeryturę. Zgodę na wypłacenie kolejnego świadczenia miał wydać sam Jarosław Kaczyński. Wiadomo, kiedy zostanie wypłacona 15. emerytura, kto ją otrzyma i o jakiej wysokości świadczeniu mowa.

15. emerytura staje się faktem?

Ta informacja z pewnością ucieszy wielu polskich emerytów, dla których rosnąca inflacja, rachunki za prąd, gaz i lekarstwa stały się prawdziwym koszmarem. Nie dość, że trzynasta i czternasta emerytura będą stałymi świadczeniami, a na 2023 rok zaplanowano waloryzację emerytur, to seniorzy otrzymają dodatkowo 15. emeryturę.

Póki co jest to nieoficjalna informacja i nikt z rządu Prawa i Sprawiedliwości jej nie potwierdził, ale Gazeta Wyborcza uważa, że decyzja już zapadła, a 15. emerytura ma zostać ogłoszona przez Jarosława Kaczyńskiego lada dzień. O jakiej kwocie mowa i kto otrzyma 15. emeryturę?

„Piętnastka ma zostać wypłacona jednorazowo, tylko w 2023 r. I bez kryterium dochodowego. Kryterium to wprowadzono przy 14. emeryturze — pełną kwotę dostają osoby, których świadczenie nie przekracza 2,9 tys. zł brutto” – wyjaśnia serwis Gazety Wyborczej, powołując sie na swoich informatorów.

Według Gazety Wyborczej, piętnastka ma zostac wypłacona tuż przed wyborami w 2023 roku. 15. emerytura ma kosztować budżet państwa około 30 miliardów złotych.

źródło: wyborcza.biz

Zobacz również: