koszmarny wypadek
zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Do koszmarnego zdarzenia doszło w województwie zachodniopomorskim. Cysterna z gazem propan-butan uległa groźnemu wypadkowi. Służby musiały przeprowadzić bardzo skomplikowaną i niebezpieczną akcję.

W skutek wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin

Wypadek miał miejsce na drodze nieopodal miejscowości Zieleniewo. Była niedziela 23 października, gdy przewróciła się cysterna przewożąca gaz propan-butan. Incydent wydarzył się około godz. 16:20.

W tej chwili nie są znane przyczyny wypadku. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn stracił panowanie nad ciężarówką. Pojazd przewrócił się na jezdnię. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby tj. funkcjonariusze policji i straży pożarnej.

W związku z wypadkiem cysterny z gazem wystąpiły poważne utrudnienia w ruchu. Policja wyznaczyła objazdy. „Droga będzie nieprzejezdna do wczesnych godzin porannych” – podała na Facebooku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie.

Warto podkreślić, iż akcja służb polegająca na usunięciu skutków wypadku nie należała do najprostszych. Ponieważ cysterna przewoziła gaz na miejsce zdarzenia wezwano grupę ratownictwa chemicznego z JRG nr 2 w Szczecinie w sile czterech zastępów.

„W miejscu, gdzie doszło do wypadku wciąż trwają prace. Działania polegają m.in. na przepompowywaniu propan-butanu i potrwają jeszcze kilka godzin. Jeśli chodzi o kierowcę cysterny, to nie odniósł on większych obrażeń” – podał oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie asp. Szymon Śliwa.

źródło: Polsat News

Zobacz również: