wybuch gazu

Nie do wiary. Rosja ostrzelała biuro ambasady Niemiec w Kijowie. Te szokujące wieści potwierdziły niemieckie władze, a konkretnie ambasador Anka Feldhusen. Czy to celowe działanie Władimira Putina, a może kolejna już pomyłka rosyjskiej armii?

W trakcie zmasowanego ataku na stolicę Ukrainy Rosja zniszczyła ambasadę Niemiec

Dziennikarze przekazali, iż w czasie zmasowanego ataku bombowego na Kijów, Rosja ostrzelała m.in. budynek, w którym znajdowało się biuro placówki dyplomatycznej Niemiec. Te sensacyjne wieści potwierdzili przedstawiciele niemieckiej ambasady, która znajduje się w stolicy Ukrainy.

Jako pierwszy informację na temat zbombardowania biura wizowego Niemiec przez siły rosyjskie podał Sergej Sumlenny. Mężczyzna to ekspert ds. wschodnich, niegdyś szef znanej niemieckiej fundacji Heinricha-Bölla.

Sumlenny opublikował kilka zdjęć, które miały potwierdzić jego doniesienia. Jednocześnie specjalista zadał ważne pytanie szefowej niemieckiej dyplomacji. Mężczyzna zapytał wprost, czy wobec takiego ataku, można spodziewać się większego wsparcia wojskowego Niemiec dla Kijowa. Niestety póki co odpowiedzi nie otrzymał.

Sama ambasada Niemiec w Kijowie początkowo w ogóle nie zabierała głosu w sprawie ataku. W końcu na oficjalnym koncie ambasador tego kraju pojawił się wpis. Anka Feldhusen napisała, że znajduje się w schronie „z setkami kijowian”. „Zdumiewa mnie panujący tu spokój, gdy Rosja ostrzeliwuje place zabaw w centrum Kijowa” – przyznała.

„Nasze biuro wizowe nie jest obsadzone od początku lutego. Z tego co widziałam, w wieżowcu wybito tylko kilka szyb. Na szczęście nikt z naszych pracowników nie ucierpiał” – powiedziała z kolei Feldhusen niemieckim dziennikarzom.

Jak na razie ataku na niemiecką ambasadę nie skomentowały władze w Berlinie. Zatem nie wiadomo, czy pod wpływem dzisiejszego wydarzenia Niemcy bardziej zaangażują się w pomoc Ukrainie.

Natomiast wiemy, iż na ten moment zmasowane uderzenie rakietowe na Kijów potępiło już wielu przywódców światowych.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: