alarm Polska

W Rosji zrobiło się naprawdę gorąco. Rosjanie tłumnie wyszli na ulice miast i wsi. Zwłaszcza w Moskwie atmosfera sięgnęła zenitu. Czy masowe protesty zwiastują koniec władzy Władimira Putina?

Rosjanie są przeciwni planom Władimira Putina

Po środowym orędziu prezydenta w całej Rosji ludzie wyszli na ulice. Rosjanie protestują przeciwko tzw. częściowej mobilizacji na wojnę z Ukrainą. Według planów Putina do wojska ma zostać wcielonych około 300 tys. obywateli.

Gorąco zrobiło się zwłaszcza w stolicy Rosji. Ludzie skandują: „Nie wojnie!”. Policjanci dokonują masowych aresztowań. Protestujący mieszkańcy Moskwy trafiają do więźniarek.

Pojawiły się już pierwsze statystyki dotyczące ilości osób, które zostały aresztowane przez funkcjonariuszy Władimira Putina. „Ponad 600 osób zatrzymano już w środę w Rosji na akcjach protestu przeciwko mobilizacji na wojnę z Ukrainą” – poinformowała organizacja OWD-Info. Przedstawiciele tej instytucji przyznali, iż działania służb mają bardzo brutalny charakter.

Poniżej kolejne z nagrań, które pokazuje ogromną skalę protestów w Moskwie. Zagraniczni dziennikarze przekazali, iż tłum zebrany na głównym moskiewskim deptaku krzyczy: „Wyślij Putina do okopów!”.

Rosjanie protestują przeciwko decyzji Putina także w Sankt Petersburgu. Dziennikarze podali, iż jeden z zatrzymanych został pobity przez funkcjonariuszy, ponieważ stanął w obronie kobiety.

Tak jak już wspominaliśmy protesty objęły całą Rosję. Ludzie wyrażają swój sprzeciw wobec polityki Putina m.in. w Jekaterynburgu na Uralu, Permie, Krasnojarsku, Ufie, Irkucku i Nowosybirsku.

Wśród ogromnej liczby nagrań, warto zwrócić uwagę na to z Nowosybirska. Na wideo widzimy mężczyznę, który zostaje zatrzymany przez funkcjonariuszy policji po tym, jak powiedział: „Nie chcę umierać za Putina i za ciebie”.

Czy masowe akcje protestacyjne są świadectwem tego, iż niebawem czeka nas zmiana władzy na Kremlu? Czyżby zbliżał się koniec rządów Władimira Putina? Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: