nie żyje Tomasz Wołek

Bardzo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje Tomasz Wołek. Znany polski dziennikarz zmarł w wieku 74 lat. Koledzy publicysty oraz internauci nie kryją szoku z powodu tej przykrej informacji.

Tomasz Wołek publikował w najbardziej poczytnych polskich gazetach

Z pewnością to nie jest dobry dzień dla polskiego dziennikarstwa. Nie żyje Tomasz Wołek. Publicysta odszedł w wieku 74 lat. Smutną informację potwierdziła rodzina zmarłego komentatora. W tej chwili nie wiadomo co było przyczyną jego śmierci.

Jedna ze stacji radiowych, z którą aktualnie współpracował 74-latek, zamieściła w mediach społecznościowych okolicznościowy wpis. „Brak słów…Tomasz Wołek, wybitny dziennikarz i publicysta od 19 lat był stałym gościem Jacka Żakowskiego w piątkowym Poranku Radia TOK FM” – napisali przedstawiciele stacji. Do przykrego postu dodano czarno-białe zdjęcie zmarłego.

Pod smutną informacją pojawiło się mnóstwo komentarzy. Ludzie nie kryją szoku. Niewątpliwie śmierć Tomasza Wołka napełniła wiele osób żalem. Internauci podkreślali ogromne doświadczenie i kompetencje zmarłego publicysty.

„To taka smutna wiadomość. Szok Wściekłość i Żal. Cudownie było go słuchać. Zawsze kompetentny z pięknym głosem. To dziennikarz którego słuchałam podziwiałam. Już ten program J. Żakowskiego nigdy nie będzie taki sam!! Wyrazy Współczucia”, „Ogromny żal, smutek. Odszedł wyjątkowy, niezwykłej kultury i klasy dziennikarz. Niezastąpiony”, „Spory kawałek historii dziennikarstwa i to dobrego dziennikarstwa, przez duże D. Smutek i żal” – komentowali użytkownicy Facebooka.

Warto podkreślić, iż Tomasz Wołek publikował w najbardziej poczytnych polskich gazetach m.in. w „Życiu Warszawy”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”. Mężczyzna był nawet wieloletnim redaktorem naczelnym pierwszego z tych tytułów.

W trakcie stanu wojennego dziennikarz pomagał rodzinom internowanych i współpracował z pismami podziemnymi. Pisał m.in. w „Bratniaku”, „Głosie”, „Więzi”. W 1980 r. Wołek wstąpił do „Solidarności”.

Za swoje dokonania publicysta otrzymał w 2011 r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Mężczyzna został uhonorowany „za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, wolności słowa i wolnych mediów oraz za dokumentowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych i społecznych”. 

źródło: Fakt

Zobacz również: