Piotr Kraśko
foto: Instagram/p_krasko

Prezenter TVN został skazany przez sąd. Mowa o Piotrze Kraśko, który przed wymiarem sprawiedliwości odpowiadał za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Piotr Kraśko zabrał głos w sprawie swojego czynu

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla dziennikarza. Piotr Kraśko zniknął z anteny TVN. Pojawiły się nawet informacje, że prezenter już w ogóle nie poprowadzi „Faktów”.

Stacja TVN odniosła się do tych plotek. Według oficjalnej wersji mężczyzna aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. „Piotr Kraśko przebywa na zwolnieniu lekarskim, w Faktach TVN i TVN24 trzymamy kciuki i czekamy na jego powrót do zdrowia. Informacje o rzekomych decyzjach stacji są nieprawdziwe” – przekazano w sierpniu.

Prawdopodobnie zaistniała sytuacja to pogłosie problemów z prawem, które miał ostatnimi czasy gwiazdor. Przypomnijmy, iż pod koniec ubiegłego roku Kraśko został zatrzymany przez policję. Wówczas wyszło na jaw, iż dziennikarz przez sześć lat prowadził samochód bez uprawnień.

20 września gwiazdor TVN usłyszał wyrok w tej sprawie. „Chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 r. W miejscowości Myszyniec przy ul. Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko, został zatrzymany przez patrol policji. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 r.” – podali dziennikarze.

Media doniosły, iż Sąd Rejonowy w Ostrołęce skazał mężczyznę na 100 tys. zł kary grzywny i zobowiązał go do opłacenia kosztów postępowania sądowego. Podobno Kraśko podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mało tego, odmówił składania wyjaśnień.

Przedstawiciele jednego z kolorowych dzienników poprosili prezentera o komentarz w sprawie wyroku. „To nigdy nie powinno się było wydarzyć. Było nieodpowiedzialne i karygodne. Raz jeszcze bardzo, bardzo za to przepraszam” – powiedział Kraśko.

Jak widać mężczyzna skomentował decyzję sądu bardzo lakonicznie. Tak naprawdę wyraził jedynie skruchę z powodu swojego zachowania. Natomiast zupełnie nie odniósł się do wysokości zasądzonej kary.

źródło: Fakt

Zobacz również: