Sebastian Karpiel Bułecka
foto: Instagram/sebastiankarpielbulecka

Popularny wokalista zaskoczył swoich wielbicieli porażającym wyznaniem. Okazuje się, że Sebastian Karpiel-Bułecka zmagał się z poważną chorobą. Były nawet takie momenty, kiedy wydawało mu się, że zaraz umrze.

Sebastian Karpiel-Bułecka wziął udział w kampanii Ministerstwa Zdrowia

Najnowsze słowa Sebastiana Karpiela-Bułecki musiały zaskoczyć wielu jego fanów. Wszyscy kojarzyli bowiem muzyka jako twardego mężczyznę, górala z krwi i kości. Tymczasem lider „Zakopower” zdobył się na odważne wyznanie. Warto podkreślić, iż zrobił to w szczytnym celu. Oto szczegóły.

Sebastian Karpiel-Bułecka to najlepszy przykład tego, że choroba nie wybiera. Muzyk przyznał, że zmagał się z poważnym schorzeniem. Chodzi o depresję. Historia piosenkarza pokazuje, że ta podstępna niedyspozycja może dopaść nawet największych twardzieli.

O tym, że frontman „Zakopower” przeszedł naprawdę ciężkie chwile, świadczy jedna z jego wcześniejszych wypowiedzi. Niewątpliwie w rozmowie z dziennikarzem padły porażające słowa. „Na przykład przez rok nie mogłem nabrać do końca powietrza do płuc. Żyłem w napięciu. Czasem wydawało mi się, że zaraz umrę. Robię sobie spokojnie zakupy w supermarkecie, a serce nagle wali 200 uderzeń na minutę, krew pulsuje” – przyznał w wywiadzie.

Na szczęście lider Sebastian Karpiel-Bułecka wyszedł na prostą. Swoje trudne doświadczenia postanowił wykorzystać w słusznej sprawie. Muzyk właśnie został twarzą kampanii Ministerstwa Zdrowia „Zobacz człowieka”.

Lider grupy „Zakopower” wspólnie z aktorką Julią Wróblewską uczestniczy w akcji, która ma na celu przeciwdziałać stygmatyzowaniu osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Autorzy projektu „Zobacz człowieka” chcą, aby osoby z depresją poczuły społeczne wsparcie, a nie odrzucenie.

Niewątpliwie kampania Ministerstwa Zdrowia to bardzo szczytna akcja. Pozostaje tylko liczyć na to, iż dzięki tego typu działaniom uda się zmienić sposób myślenia społeczeństwa o zaburzeniach psychicznych.

Poniżej zamieszczamy spot stworzony na potrzeby kampanii, w którym wystąpił Sebastian Karpiel Bułecka. Na wideo widzimy jak znany muzyk rozmawia z innym mężczyzną. „Nie miałem pojęcia, że taki gość, jak ty… Że to tak, wiesz, na serio. Sądziłem, że wydziwiasz, gwiazdorzysz. Ale, że to, wiesz, coś poważnego… Nie sądziłem…” – powiedział rozmówca wokalisty. „Nie osądzaj. Wspieraj osoby z kryzysie psychicznym. Zobacz człowieka” – odpowiedział krótko piosenkarz.

źródło: Super Express

Zobacz również: