Królowa Elżbieta II

Dziś odbywają się uroczystości pogrzebowe Królowej Elżbiety II. Do Londynu zjechali się najmożniejsi tego świata. Jak to w przypadku tego typu uroczystości bywa, nie obyło się bez zaskakujących sytuacji.

Wyjątkowa oprawa pogrzebu Królowej Elżbiety II

Dziś tj. 19 września niemal przez cały dzień trwają uroczystości żałobne brytyjskiej monarchini. Jednym z najważniejszych punktów ostatniego pożegnania Królowej Elżbiety II było nabożeństwo żałobne w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Ostatnim akcentem tego smutnego dnia będzie przeniesienie trumny z ciałem Królowej Elżbiety II do kaplicy św. Jerzego na terenie zamku w Windsorze. Ten podniosły moment ma nastąpić wieczorem.

Wracając do nabożeństwa żałobnego poświęconego zmarłej Królowej Elżbiecie II warto odnotować dwie ciekawe rzeczy. Po pierwsze, widzowie śledzący transmisję telewizyjną z pogrzebu, zauważyli tajemniczą kartkę na trumnie monarchini.

Dokładnie rzecz biorąc na wierzchu trumny z ciałem Królowej Elżbiety II wśród kwiatów znalazła się tajemnicza kartka. Obserwatorzy zastanawiali się, co oznacza ten kawałek papieru, a także kto i co na nim napisał.

Odpowiedź okazała się dużo bardziej prosta niżby się wydawało. Szybko wyszło na jaw, iż tajemnicza kartka została napisana przez syna zmarłej – króla Karola III. Następca Królowej Elżbiety II umieścił na skrawku papieru wzruszające słowa: „Ku pamięci kochającej i oddanej. Karol R”.

Obserwatorzy podkreślają, iż Karol III oddał hołd swojej matce w niezwykle piękny i wzruszający sposób. Tym bardziej, że ostatnie dni były wyjątkowo trudne dla 73-latka. Obecny monarcha nie tylko żegna się z ukochaną mamą, ale jednocześnie, jako nowy król, ma szereg obowiązków do wypełnienia.

Przy okazji warto wspomnieć o kwiatach, które użyto do przygotowania wiązanki, która znalazła się na szczycie trumny Królowej Elżbiety II. Nie są to przypadkowe kwiaty z kwiaciarni. Otóż wieniec zawierał rośliny wycięte z ogrodów Pałacu Buckingham, Clarence House (oficjalnej rezydencji króla, gdy był on księciem Walii) oraz Highgrove House (prywatnej rezydencji króla i królowej w Gloucestershire).

https://www.instagram.com/p/Cir6EWNrj3l/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0c7df72c-e2db-49c8-a6c7-da8559a562d6

Nieproszony gość zwrócił uwagę internautów

Co ciekawe, w związku z kartką, którą na trumnie Królowej Elżbiety II umieścił Karol III, doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż internauci dopatrzyli się nieproszonego gościa na skrawku papieru. Chodzi o pająka, który niespodziewanie wyłonił się z któregoś z wieńców.

https://twitter.com/EvilDalek79/status/1571806298756235266?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1571806298756235266%7Ctwgr%5E3d74a8658d565a5f16a4217121f5dcd74fba9982%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FzoFsGzQI1%2F

źródło: Onet

Zobacz również: