wybuch gazu

Ogromny pożar objął 200-metrowy wieżowiec. Sytuacja była naprawdę groźna. Do walki z ogniem rozdysponowano blisko 300 strażaków. Nagrania i zdjęcia z miejsca dramatu porażają. To istne piekło na ziemi.

Pożar rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o ogromnym pożarze. Doszło do niego w Chinach. Konkretnie rzecz biorąc chodzi o miasto Czangsza, które zamieszkuje około 10 mln osób. Dodajmy, iż miejscowość ta jest stolicą południowej prowincji Hunan. Obszar ten słynie z produkcji herbaty.

Niebezpieczny pożar objął 200-metrowy wieżowiec. Co ciekawe, budynek ten powstał w 2000 roku i był pierwszym w Czangszy, który przekroczył 200 metrów. W tej chwili znajdują się w nim głównie biura jednej z firm telekomunikacyjnych.

Wiadomość na temat dramatycznego wydarzenia podały chińskie media związane blisko z władzami kraju. „Pożar ogarnął wieżowiec biurowy w centrum Czangszy, stolicy południowej prowincji Chin Hunan. Ogień został ugaszony, liczba osób poszkodowanych nie jest jeszcze znana” – zaznaczyli dziennikarze.

Redaktorzy podkreślili, iż ogień rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie. Dziesiątki pięter ponad 200-metrowego budynku firmy telekomunikacyjnej China Telecom „płonęły z wielką intensywnością”.

O ogromnej skali pożaru świadczy ilość służb, które przyjechały walczyć z żywiołem. Według mediów na miejsce dramatu przybyło 17 jednostek, 36 wozów i 280 strażaków. Niewątpliwie to spora liczba. Warto podkreślić, iż jak dotąd nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał w pożarze.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania i zdjęcia z miejsca pożaru. Na poniższym wideo widzimy w jak błyskawicznym tempie ogień obejmował kolejne piętra wieżowca. Budynek wyglądał niczym płonąca pochodnia.

Na kolejnym z filmów można zauważyć ogromne kłęby ciemnego dymu. Z pewnością stanowił on poważne zagrożenie dla osób, które przebywały w płonącym wieżowcu.

Oglądając materiały z miejsca zdarzenia aż trudno uwierzyć, iż nikt nie ucierpiał w pożarze. Wydaje się, że można rozpatrywać to w kategoriach cudu.

źródło: Onet

Zobacz również: