awantura w sejmie

Kolejna, ogromna awantura w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. W rolach głównych między innymi Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w pewnym momencie nie powstrzymał emocji i w ostrych słowach zwrócił się do posłów opozycji. MAMY NAGRANIE WIDEO.

Jarosław Kaczyński ostro do opozycji, krzyki w Sejmie

Awantura wisiała już na włosku podczas wystąpienia Antoniego Macierewicza, który wypowiadał się na temat Katastrofy Smoleńskiej. Kiedy Macierewicz wypominał Tuskowi i jego rządowi, oddanie całego śledztwa Rosjano, na sali sejmowej pojawiły się krzyki i buczenie. „Opinia publiczna dowie się jaka jest prawda (…) TVN ukrywa wyniki badań…” – mówił Smoleńsku Macierewicz. Na sali pojawiły się nieparlamentarne słowa posłów opozycji.

„Ten absolutny kłamca z tej mównicy obraża Polskę i Polaków.” – wykrzyczał po Macierewiczu z mównicy Krzysztof Gawkowski. „Tańczy na grobach ofiary katastrofy Smoleńskiej.” – dodawał Gawkowski. „Wstyd, że jest Pan posłem RP” – zakończył Gawkowski.

Po raz kolejny interweniować musiała Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. „Panie Pośle proszę się zastanowić dziesięć razy, zanim coś Pan powie z tej mównicy. To się nie mieści w mandacie poselskim, oskarżanie kogoś o coś takiego” – dodała Witek.

Po chwili Elżbieta Witek zapowiedziała przerwę, a po wznowieniu posiedzenia na mównicę wszedł Jarosław Kaczyński. I wtedy rozpętała się burza.

„Ja bardzo krótko. Wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale tak liczna nie.” – przyznał Jarosław Kaczyński. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości stanęli i zaczęli klaskać brawo, krzycząc w kierunku opozycji „agentura”. W odpowiedzi na sali sejmowej zabrzmiały okrzyki opozycji „będziesz siedział”. Wszystko widać na poniższym nagraniu.

Zobacz również: