Królowa Elżbieta II
foto: Instagram/Buckingham Palace

Informacja o śmierci Królowej Elżbiety II obiegła w błyskawicznym tempie cały świat. Monarchinię żegnają zarówno zwykli ludzie, jak i osoby znane z pierwszych stron gazet. W tej liczbie rosyjski prezydent. Oto co na temat odejścia seniorki brytyjskiej rodziny królewskiej powiedział Władimir Putin.

Śmierć Królowej Elżbiety II poruszyła przedstawicieli świata polityki

Na wiadomość o odejściu monarchini zareagowali najwięksi politycy tego świata. Prezydent USA Joe Biden razem ze swoją małżonką wydali specjalne oświadczenie. „Jej wysokość królowa Elżbieta II była więcej niż monarchinią. Ona definiowała całą epokę” – zaznaczyła para prezydencka.

Odejście brytyjskiej monarchini skomentował także rosyjski dyktator Władimir Putin. Przywódca Rosji złożył kondolencje. „Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Wielkiej Brytanii są nierozerwalnie związane z Jej Królewską Mością. Elżbieta II przez wiele dziesięcioleci słusznie cieszyła się miłością i szacunkiem swoich poddanych, a także autorytetem na arenie światowej” – napisał w telegramie przesłanym do Pałacu Buckingham.

Władimir Putin życzył nowemu Królowi Karolowi III „odwagi i odporności w obliczu tej ciężkiej i nieodwracalnej straty”. „Proszę o przekazanie słów szczerego współczucia i wsparcia członkom rodziny królewskiej i wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii” – dodał.

Gwiazdy muzyki i sportu żegnają monarchinię

Wiadomość o zgonie królowej poruszyła także największe gwiazdy muzyki i sportu. Legendarny brytyjski piłkarz David Beckham oddał hołd zmarłej. „To, jak bardzo wszyscy czujemy się dziś zdruzgotani, pokazuje, co znaczyła dla ludzi w tym kraju i na całym świecie” – przyznał były sportowiec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez David Beckham (@davidbeckham)

Również gwiazdy muzyki pożegnały Elżbietę II. Wśród nich prawdziwa ikona Elton John. „Wraz z całym narodem jestem głęboko zasmucony wiadomością o odejściu Jej Wysokości Królowej Elżbiety. Była inspirującą postacią, która prowadziła kraj przez niektóre z naszych najwspanialszych i najczarniejszych momentów z wdziękiem, przyzwoitością i autentycznym ciepłem” – napisał w mediach społecznościowych piosenkarz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

źródło: Wirtualna Polska, Media

Zobacz również: