wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Groźny incydent miał miejsce w dużym zakładzie pracy na terenie Wielkopolski. Doszło do poważnej awarii, w wyniku której trzeba było ewakuować ponad 180 pracowników. Oto szczegóły zdarzenia.

Kierownictwo cukrowni podało przyczynę awarii

W minioną środę 7 września doszło do poważnej awarii w cukrowni w Środzie Wielkopolskiej. Służby przyjęły zgłoszenie około godziny 6:30. Rozpoczęto ewakuację pracowników. Łącznie z zakładu ewakuowano ponad 180 osób.

W sprawie awarii głos zabrali przedstawiciele cukrowni. „Środa Wielkopolska. Awaria instalacji z gazem w cukrowni. 7 osób poszkodowanych Wielkopolskie. Życiu i zdrowiu siedmiu pracowników poszkodowanych w porannej awarii instalacji z tzw. gazem saturacyjnym w cukrowni w Środzie Wlkp. nie zagraża niebezpieczeństwo” – przekazało jeszcze tego samego dnia kierownictwo firmy.

Warto dodać, że osoby, które zostały poszkodowane w wyniku awarii, trafiły do szpitala. W tej chwili znajdują się pod obserwacją lekarzy. Na temat stanu zdrowia hospitalizowanych pracowników wypowiedział się prezes zarządu Pfeifer & Langen Polska. Okazuje się, że ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. „Według informacji, które otrzymaliśmy, wszyscy czują się dobrze” – zaznaczył Roman Kubiak.

W wydanym przez władze spółki oświadczeniu odniesiono się także do powodów awarii. „Prawdopodobnie z powodu rozszczelnienia instalacji do pomieszczenia warsztatu dostał się gaz saturacyjny – składający się głównie z dwutlenku węgla, ale także z możliwą niewielką domieszką tlenku węgla. Gdy poranna zmiana przyszła do pracy, jeden z pracowników poczuł się źle” – podkreślili szefowie cukrowni.

Jednocześnie przedstawiciele firmy zwrócili uwagę, iż pracownicy zakładu zareagowali zgodnie z procedurami bezpieczeństwa. Poszkodowany został wyprowadzony na zewnątrz, ogłoszono alarm, ewakuowano załogę i wezwano karetkę pogotowia oraz straż pożarną.

Pfeifer & Langen Polska zapewnił, że wszczęto postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie powodów awarii. Oczywiście działania podjęto we współpracy z odpowiednimi służbami.

źródło: Fakt

Zobacz również: