wybuch gazu

Groźne zdarzenie miało miejsce w jednym z największych polskich miast. W mieszkaniu doszło do wybuchu. Śledczy dokonali dość zaskakujących ustaleń, jeśli chodzi o przyczynę eksplozji.

W wyniku wybuchu spalone zostało całe mieszkanie

O dużym pechu może mówić mieszkaniec Łodzi. Zaledwie przez dwa dni mógł cieszyć się z nowego roweru elektrycznego. Teraz człowiek ten nie ma ani roweru, ani mieszkania. Oto okoliczności dramatycznego zdarzenia.

Łodzianin przechowywał swój nowy jednoślad w domu. Jak ustaliły służby to właśnie rower, a konkretnie znajdująca się w nim bateria spowodowała wybuch. Niewątpliwie to dość zaskakujący wniosek.

Warto dodać, iż skutki eksplozji były opłakane. Na skutek wybuchu doszło do pożaru. Całe mieszkanie uległo zniszczeniu, podobnie jak znajdujący się w nim rower.

Warto się pochylić dłużej nad powodem wybuchu, czyli rowerem elektrycznym. Otóż okazało się, że jednoślad był składany samodzielnie. Mieszkaniec Łodzi przyznał, że bateria w nowym pojeździe wywołała pożar podczas drugiego ładowania. Dziennikarze dodali, iż do eksplozji doszło o godzinie 2 w nocy.

„To był wielki wybuch. Próbowałem ugasić ogień kołdrą, ale ona też natychmiast się zapaliła” – stwierdził właściciel pechowego roweru.

Niestety ogień rozprzestrzeniał się się bardzo szybko. Kiedy na miejsce wybuchu przyjechali strażacy, spłonęło już całe wnętrze mieszkania. Zniszczone zostały wszystkie meble i sprzęty. Mało tego, z powodu wysokiej temperatury ze ścian odpadł tynk, a w oknach popękały szyby.

Co gorsza, mieszkaniec Łodzi nie ubezpieczył swojego lokum. Również rower nie miał gwarancji. Pokrzywdzony kupił jednoślad w internecie od osoby prywatnej. Przypuszczalnie z tego powodu znajomi mężczyzny postanowili uruchomić zbiórkę, aby pomóc łodzianinowi. W ciągu kilku dni sąsiadom i przyjaciołom udało się zebrać około 10 tys. zł.

W związku z wybuchem rzecznik prasowy PSP w Łodzi mł. kpt. Łukasz Górczyński zaapelował, aby przestrzegać instrukcji producentów baterii. Jednocześnie funkcjonariusz przyznał, że nigdy nie można przewidzieć awarii urządzeń i sprzętu.

Eksperci podkreślają, że w przypadku roweru elektrycznego niezwykle istotne jest, aby stosować sprawdzone baterie litowo-jonowe.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: