policja

Skandaliczne zachowanie 30-letniej matki. Kobieta zachowała się skrajnie nieodpowiedzialnie podczas opieki nad własnymi dziećmi. Było dosłownie o krok od tragedii.

Pijana matka zasnęła w trakcie opieki nad dziećmi

Bardzo niepokojące zgłoszenie przyjął operator numeru alarmowego. Jego autorkami były pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu. Kobiety były świadkami skandalicznego zdarzenia w jednym z oświęcimskich mieszkań.

Kiedy pracownice MGOPS zapukały do drzwi, otworzyły im jedynie małe dzieci. Po wejściu do środka lokalu kobiety wyczuły gaz. Od razu pobiegły do kuchni i zakręciły kurek w kuchence gazowej. Później otworzyły okna.

„W jednym z pokoi na łóżku znalazły nieprzytomną kobietę. Zaczęły jej udzielać pierwszej pomocy sądząc, że podtruła się gazem. Kiedy 30-latka się ocknęła, okazało się, że przyczyną tak mocnego snu był nadmiar spożytego alkoholu” – zrelacjonowała Małopolska Policja.

Oczywiście policjanci zbadali stan trzeźwości matki. Funkcjonariusze nie kryli szoku, kiedy badania wykazały 1,7 promila alkoholu w organizmie kobiety. Bulwerujące było to, że w takim stanie 30-latka zajmowała się malutkimi dziećmi.

Maluchy w wieku 2 i 3 lat zostały przekazane pod opiekę pozostałych członków rodziny. Natomiast nieodpowiedzialna kobieta będzie miała teraz spore problemy. W stosunku do 30-latki wszczęto postępowanie.

Matka jest podejrzana o popełnienie przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich, nad którymi miała ona obowiązek opieki. Całą sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Nieodpowiedzialnej kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

źródło: Polsat News

Zobacz również: