wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Potworna tragedia. Ośmioosobowa rodzina jechała nad Bałtyk na wymarzone wakacje. Niestety zdarzył się wypadek. Zamiast radości z wypoczynku, familię spotkał płacz i rozpacz. Oto makabryczne szczegóły.

Wypadek busa na autostradzie A20

Na autostradzie A20 we wschodnich Niemczech doszło do ogromnej tragedii. Ośmioosobowa rodzina Niemców jechała nad Morze Bałtyckie. Nagle Opel Vivaro, którym podróżowali, uległ wypadkowi.

W busie znajdowało się czworo dzieci, ich rodzice w wieku 39 lat oraz dwoje seniorów. Niestety w wypadku śmierć ponieśli dziadkowie, którzy zginęli na miejscu. Służby przyznały, że nie było żadnych szans na ich uratowanie.

Według wstępnych ustaleń pojazd, którym rodzina jechała na wakacje, nagle zjechał do rowu na wysokości miasta Prenzlau. Następnie auto przekoziołkowało i zatrzymało się na jednym z boków. Policja podejrzewa, iż do wypadku doszło podczas wyprzedzania ciężarówki. Kierujący Oplem stracił w trakcie tego manewru panowanie nad kierownicą.

Jak już wspomnieliśmy seniorzy zginęli na miejscu. Pozostali podróżni odnieśli obrażenia. Rodzice zostali ciężko ranni. Także czworo dzieci trafiło do szpitala. Stan jednego z nich medycy określają jako poważny.

Ponieważ 39-latkowie i jedno z dzieci uczestniczących w wypadku musieli jak najszybciej znaleźć się pod opieką lekarzy, wezwano śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego.  Poważnie ranni zostali przetransportowani do szpitali w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Berlinie.

Dodajmy, iż pozostałą trójkę najmłodszych podróżnych (w wieku od 7 do 11 lat) przewieziono do palcówek medycznych karetkami. Zdaniem ratowników stan tych dzieci pozwalał na to, aby trafiły do lecznicy drogą lądową. Ambulanse przetransportowały je do szpitala w Prenzlau.

W tej chwili funkcjonariusze policji prowadzą czynności, które mają pomóc w wyjaśnieniu okoliczności wypadku busa. Niestety, życia dziadkom już nic nie wróci. Mamy tylko nadzieję, że ranni w wypadku przeżyją i szybko dojdą do siebie.

źródło: Goniec

Zobacz również: