ogromny pożar
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Płoną hale produkcyjne. Służby przeprowadziły ewakuację tysiąca osób, które znajdowały się w budynkach. Straż pożarna robi co w jej mocy, aby ugasić ogromny pożar. Nie jest to jednak łatwe zadanie, co widać na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach.

Pożar objął ponad połowę z 40 tys. metrów kwadratowych magazynów

W centrum logistycznym w miejscowości Petrovskoje pod Moskwą wybuchł potężny pożar. Płoną hale rosyjskiego odpowiednika Amazona – firmy OZON. W budynkach na co dzień pracuje około tysiąc osób. Wszystkie one musiały zostać ewakuowane z powodu ognia.

Do akcji gaśniczej wysłano blisko 100 strażaków. To około 30 zastępów straży pożarnej. Na pomoc wezwano również dwa helikoptery Ka-32, które prowadzą akcję z powietrza.

O tym, iż pożar ma naprawdę ogromny zasięg świadczy fakt, iż kłęby dymu widać z naprawdę daleka. Dodajmy, iż płomienie objęły ponad połowę z 40 tys. metrów kwadratowych hal produkcyjnych.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia. Jeden z filmików został nagrany przez kierowcę jadącego M-9. Droga ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie płonących magazynów.

https://twitter.com/AreYouAwaQe/status/1554799737936691202

W tej chwili nie wiadomo z jakiego powodu pojawił się ogień. Natomiast pewne jest to, że straty powstałe w wyniku pożaru liczone są w milionach dolarów. Biorąc pod uwagę ciemny kolor dymu wydobywającego się z płonących hal, można podejrzewać, że płonie dosłownie wszystko: od plastiku, przez tkaniny, a kończąc na elektronice.

Jak już wspomnieliśmy służby przeprowadziły ewakuację tysiąca osób, które znajdowały się w budynkach w momencie wybuchu pożaru. Niestety jednak osoba zginęła. Z kolei 13 pracowników odniosło obrażenia, w tym dwóch trafiło do szpitala.

Sytuacja jest naprawdę trudna. Rosyjscy dziennikarze przekazali, iż na skutek pożaru zawaliła się jedna ze ścian magazynu. Także konstrukcja dachu została częściowo zniszczona przez żywioł.

Pojawiły się nawet doniesienia, iż rosyjskie ministerstwo spraw nadzwyczajnych „planuje ściągnąć więcej helikopterów do gaszenia ognia z Moskwy”.

https://twitter.com/OsintTv/status/1554803362410946560

źródło: Goniec

Zobacz również: