atak

Niestety, Rosja przeprowadziła kolejny atak na terytorium Ukrainy. Tym razem rakiety spadły tuż przy granicy z Polską. Szczegóły na temat bombardowania przekazał szef władz obwodu lwowskiego, Maksym Kozycki.

Rosja wystrzeliła rakiety w kierunku rejonu czerwonogrodzkiego w pobliżu granicy z Polską

Rosja znowu zaatakowała obszar położony blisko granicy z Polską. Tym razem chodzi o rejon czerwonogrodzki w zachodniej Ukrainie. Informację o bombardowaniu przekazał szef władz obwodu lwowskiego. Maksym Kozycki podał, że na miejsce ataku udały się oczywiście ukraińskie służby.

Z pewnością wtorek 2 sierpnia był bardzo niespokojnym dniem w Ukrainie. Potężne wybuchu odnotowano przede wszystkim w obwodach winnickim, mikołajowskim, chersońskim i kirowogradzkim. W związku z bombardowaniami siły zbrojne Ukrainy miały ręce pełne pracy. Ukraińska obrona przeciwlotnicza robiła co mogła, aby maksymalnie zminimalizować skutki ataków.

Warto odnotować, że około godziny 18:00 Maksym Kozycki zamieścił niepokojący wpis w mediach społecznościowych. „Na terenie rejonu czerwonogrodzkiego w obwodzie lwowskim doszło do dwóch eksplozji. Rosyjskie wojska przeprowadziły we wtorek atak rakietowy na rejon czerwonogrodzki, w pobliżu granicy z Polską” – napisał przedstawiciel lokalnych władz. „Na miejsce pojechały służby ratownicze” – dodał szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozycki.

Jak na razie nie znamy dokładnych okoliczności i skutków ataku rosyjskich sił zbrojnych.  „Podczas alarmu lotniczego na terenie obiektu wojskowego w rejonie czerwonogrodzkim doszło do dwóch eksplozji. Skala zniszczeń jest wciąż ustalana” – przyznał szef władz obwodu lwowskiego .

Dodatkowo Maksym Kozycki podkreślił, iż Rosja wystrzeliła z kierunku wschodniego osiem pocisków manewrujących. „Część z nich została zestrzelona przez Siły Obrony Powietrznej w innych regionach. Dziękujemy naszym żołnierzom za ich pracę! Obecnie w obwodzie lwowskim nie ma ofiar” – podał w komunikacie mężczyzna.

Na koniec warto wspomnieć, iż zaatakowany rejon czerwonogrodzki znajduje się na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy. Co ciekawe, największe miasto na tym obszarze znajduje się zaledwie 15 km od granicy z Polską. W pobliżu zlokalizowane są powiaty tomaszowski i hrubieszowski województwa lubelskiego.

źródło: Goniec

Zobacz również: