Karol Strasburger

Gospodarz „Familiady” zaapelował do Polaków oraz mediów. Karol Strasburger nie kryje, że są potrzebne pieniądze i to spore. Na Instagramie prezenter opublikował poruszające nagranie.

Karol Strasburger prosi o pomoc dla dziecka

Gwiazda TVP nagrała krótki filmik, w którym zaapelowała o pomoc małemu dziecku. Niewątpliwie Karol Strasburger, który sam jest ojcem 3-letniej Laury, nie mógł pozostać obojętny na los chorej Zosi.

„Wśród szeregu naprawdę ważnych spraw, na których jako ludzie powinniśmy skupiać swoją energię, tę dobrą energię, wybierajmy te, w których możemy pozostawić po sobie ślad dobroci i empatii. Mam pewien apel, a w zasadzie wyzwanie do tych z mediów, dla których dziecko nie jest tylko tanią pożywką do budowania zasięgów, tworzenia chwytliwych tytułów, zarabiania na klikających się świetnie zdjęciach czy tworzenia pseudo sensacji z normalnego życia. Wokół nas dzieją się prawdziwe dramaty” – napisał na Instagramie Karol Strasburger.

Dodatkowo aktor załączył nagranie, w którym zwrócił się o pomoc dla kilkunastomiesięcznej dziewczynki. Okazuje się, że Zosia jest poważnie chora. Na leczenie dziecka potrzebnych jest mnóstwo pieniędzy. Podkreślmy, iż kwota ta opiewa na kilka milionów złotych.

„Apeluję więc do was, jako ojciec i jako człowiek nie przechodzący obojętnie wobec takich nieszczęść, jak choroba SMA. Skoro macie miejsce na nieautoryzowane, obszerne fotorelacje z mojego prywatnego życia, dorzućcie gratis, w bonusie, tak „z potrzeby serca”, zatem mój poniższy film, z linkiem do zbiórki. Opublikujcie przy okazji te piękne, ale smutne oczy dziecka, które może liczyć tylko na prywatną pomoc nas wszystkich. Nie my z Małgosią, nie moja córka Laura, a mała Zosia potrzebuje najbardziej waszej atencji i waszych zasięgów! Pomocy nas wszystkich, którym w tych trudnych czasach zostanie jeszcze przed końcem miesiąca choć kilka złotych, by się podzielić. 8 mln zł to cena życia tej cudownej dziewczynki” – wyznał Karol Strasburger.

Czym jest SMA?

Podsumowując warto odnotować, że Zosia choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. U osób zmagających się z tym schorzeniem dochodzi do postępującego osłabienia mięśni szkieletowych. Innymi objawami choroby są m.in.: ogólne osłabienie mięśni szkieletowych (np. niemożność samodzielnego siadania, stania, chodzenia), ograniczona ruchomość, niewydolność oddechowa, problemy z przełykaniem i trawieniem, przykurcze mięśniowe oraz drżenie języka.

źródło: Plejada

Zobacz również: