podpalenie taksówka
policja.pl, fotomontaż

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z polskich miast. Prawdopodobnie niezadowolony z kursu taksówki klient, zrobił coś, co nie mieści się w głowie. Oto szczegóły zdarzenia i porażające fotografie, które pojawiły się w mediach społecznościowych.

Taksówka całkowicie spłonęła. Uszkodzeniu uległa też elewacja budynku mieszkalnego

Groźny incydent wydarzył się 26 lipca około godziny 6:00 rano przy bloku nr 33 znajdującym się przy ulicy Gustawa Morcinka w Rybniku, w dzielnicy Niewiadom. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze samochodu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że płonące auto to taksówka. Natomiast płomienie objęły nie tylko samochód, ale również blok mieszkalny, przy którym zaparkowano auto.

Służby ustaliły, iż ktoś celowo oblał taksówkę benzyną, a następnie podpalił. Według nieoficjalnych ustaleń sprawca zrobił to, gdyż nie był zadowolony z odbytego kursu.

Ogień całkowicie strawił samochód. Jak już wspomnieliśmy pożar objął także elewację budynku, przy którym stała taksówka. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. „Straty szacowane są na ok. 80 tys. złoty. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód, a także część elewacji budynku została zniszczona oraz mieszkanie zostało zadymione. Przed przybyciem straży pożarnej mieszkańcy opuścili swoje mieszkanie i nikomu nic się nie stało” – podał rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Rybniku Bogusław Łabęcki.

Policja szybko ustaliła podpalacza. Człowiek ten został już zatrzymany. „Sprawca został ustalone i trwają czynności w tej sprawie” – poinformowała st. asp. Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej policji.

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia z miejsca pożaru. Fotografie umieściła na swoim Facebooku m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Rybniku, która brała udział w akcji gaśniczej.

Patrząc na materiały pokazane przez strażaków ochotników nie da się nie zauważyć jak wielkie straty wyrządził ogień. Rzeczywiście pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu. Z kolei elewacja budynku mieszkalnego nadaje się do poważnego remontu. Całe szczęście, że w wyniku podpalenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

źródło: Super Express

Zobacz również: