karetka pogotowia
36 godzin na dyżurze. źródło: https://www.youtube.com/watch?v=if3rf9F8pCQ

Takie sceny możemy oglądać tylko w telewizji. Podczas transportu pacjenta do szpitala karetką pogotowia, chory w pewnym momencie uciekł z jej wnętrza. Co ciekawe, zrobił to w dość oryginalny sposób. Wszystko nagrała kamera zamontowana w samochodzie, który jechał za ambulansem. Teraz filmik robi furorę w sieci. Zobaczcie go sami.

Pacjent wybił tylną szybę karetki pogotowia i wyskoczył na ulicę

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Rosji w mieście Wołogda. Karetka pogotowia transportowała mężczyznę do szpitala. Pojazd zatrzymał się na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych. Nagle rozległ się huk, a przez tylną szybę pojazdu wyleciała czerwona skrzynka.

Chwilę później przez rozbite okno karetki pogotowia wyskoczył przewożony ambulansem pacjent. Dodajmy, iż mężczyzna uciekł z pojazdu w samej bieliźnie. Prawdopodobnie uciekinier nie odniósł poważniejszych obrażeń podczas wyskakiwania przez zbitą szybę. Natomiast na filmiku słychać krzyki sanitariuszy.

Nagranie prezentujące spektakularną ucieczkę pacjenta opublikował w mediach społecznościowych brytyjski dziennikarz Francis Scarr. Mężczyzna zawodowo zajmuje się monitorowaniem rosyjskich mediów. „Podobno mężczyzna był przewożony do zakładu psychiatrycznego” – napisał Scarr.

Przypuszczalnie pacjent uciekł, gdyż chciał uniknąć pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Czy rzeczywiście był chory? Nie wiadomo. Media zwróciły uwagę, iż w trakcie prezydentury Władimira Putina w Rosji zaczęły na nowo funkcjonować tzw. psychuszki, czyli szpitale psychiatryczne, stanowiące miejsce przetrzymywania dysydentów.

Warto odnotować, że tego typu praktyki były powszechnie stosowane w ZSRR od lat 50. do lat 80. XX wieku. Władze siłą wysyłały do tego typu miejsc swoich przeciwników politycznych oraz osoby uważane za naruszające normy społeczne.

Zdrowe osoby otrzymywały fałszywe psychiatryczne opinie lekarskie, które wystawiano na podstawie akt śledczych KGB. Niewygodnych dla rządzących ludzi uznawano za niepoczytalnych, a następnie poddawano ich przymusowemu „leczeniu”.

Trzeba jednak podkreślić, iż odnośnie ucieczki z karetki pogotowia w Wołogdzie, brak potwierdzenia, iż rzeczywiście chodzi o usunięcie niewygodnego dla Putina człowieka. Inna z teorii zakłada, że rzeczywiście mężczyzna transportowany do lecznicy cierpiał na zaburzenia psychiczne.

źródło: o2.pl

Zobacz również: