nie żyje aktorka

Potworna tragedia rozegrała się na jednej z polskich dróg. Nie żyje młoda kobieta. Co gorsza powodem jej śmierci stała się paczka papierosów. Oto szczegóły tragicznego wypadku w miejscowości Szadek.

Tego wypadku można było uniknąć

Jak już wspomnieliśmy tragiczny wypadek miał miejsce w miejscowości Szadek. To powiat kaliski, województwo wielkopolskie. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 25 lipca wieczorem.

Było około godziny 21:00 kiedy służby otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 470. Na miejsce wypadku przyjechał zespół ratownictwa medycznego, cztery zastępy straży pożarnej oraz policja.

Służby wstępnie ustaliły, iż kierowca osobowej hondy civic nie zachował należytej ostrożności na drodze. W skutek tego stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało i uderzyło w skarpę.

Tym co szokuje jest fakt, iż 24-letni obywatel Gruzji przez swoją głupotę doprowadził do tragicznego wypadku. „Chcąc sięgnąć po paczkę papierosów znajdującą się pomiędzy fotelami oraz w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skarpę przydrożnego rowu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu” – podał kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu.

Samochodem oprócz kierowcy podróżowało jeszcze trzech pasażerów. Cała trójka to obywatele Ukrainy. Wszyscy uczestnicy wypadku w miejscowości Szadek trafili do szpitala z obrażeniami.

Niestety 27-letnia kobieta zmarła po przewiezieniu do lecznicy. Rany Ukrainki okazały się zbyt poważne. Pozostali pasażerowie hondy civic mieli dużo więcej szczęścia. 24-latka wróciła już do domu. Natomiast 30-letni Ukrainiec nadal znajduje się pod opieką lekarzy.

24-letni obywatel Gruzji, który kierował autem, został zatrzymany. Nakaz aresztowania wydała prokuratura. W tej chwili sprawca wypadku przebywa w kaliskiej komendzie policji. Z kolei policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego potwornego zdarzenia.

Wypadek w miejscowości Szadek to dobitny przykład tego, że czasem ludzie tracą życie z bardzo błahych powodów. W tym przypadku była to paczka papierosów. Gdyby tylko kierowca zachował więcej ostrożności, 27-latka mogłaby nadal żyć.

źródło: o2.pl

Zobacz również: