Władimir Putin
YouTube/ciekawehistorie

Szokujące wiadomości na temat stanu zdrowia Władimira Putina obiegły dziś media na całym świecie. Rzekomo prezydent Rosji wezwał do siebie lekarzy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pora, o której to zrobił. Otóż medycy musieli interweniować w środku nocy.

Putin uskarżał się na silne nudności

Na początku należy podkreślić, iż wszelkie informacje na temat nocnej wizyty lekarskiej u przywódcy Rosji nie zostały oficjalnie potwierdzone. Według doniesień medialnych Putin wezwał do siebie w miniony weekend medyków. Rosyjski prezydent nie mógł sobie poradzić z silnymi nudnościami. Dopiero po 3 godzinach nastąpiła poprawa.

„Putin skarżył się na silne nudności. Dwadzieścia minut później wezwano jego medyków prowadzących oraz dodatkowy zespół lekarzy. Lekarze udzielili pomocy i byli w pobliżu Putina przez trzy godziny, a po poprawie stanu zdrowia prezydenta opuścili jego gabinet” – donieśli dziennikarze.

Wiadomości na ten temat przekazał dziennikarzom szef ukraińskiego wywiadu, generał dywizji Kyryło Budanow. Wojskowy oświadczył, iż służby Ukrainy mają dostęp do tajnych informacji na temat zdrowia Władimira Putina.

Budanow uważa, iż podczas wizyty w Teheranie, na spotkaniu z przywódcami Iranu i Turcji Putina zastąpił jego sobowtór. Natomiast rzekome nocne problemy ze zdrowiem miały wystąpić u dyktatora dwa dni później, w nocy z piątku 22 lipca na sobotę 23 lipca.

Kwestia zastępowania Putina sobowtórami jest o tyle zadziwiająca, że tego typu rozwiązanie miało być już dawno temu odrzucone przez rosyjskie władze. Pomysł tgo typu uznano jako przestarzały i pochodzący z czasów rządów Józefa Stalina i Leonida Breżniewa.

Przypomnijmy, iż to nie pierwsze informacje dotyczące złego stanu zdrowia Władimira Putina. Rosyjski ekspert ds. Putina, politolog Walery Sołowiej, były profesor w prestiżowym moskiewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych, od dawna uważa, że prezydent Rosji jest chory i ma poważne problemy psychiczne. Chodzi m.in. o raka, chorobę Parkinsona i zaburzenie schizoafektywne.

Oczywiście Kreml nie potwierdza tych doniesień. Co ciekawe albo nie komentuje ich wcale, albo uparcie twierdzi, że głowa państwa jest zdrowa, a informacje na temat jego schorzeń to złośliwe plotki.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: