Edyta Górniak

Popularna piosenkarka wystosowała apel do swoich wielbicieli. Edyta Górniak prosi, aby byli ostrożni. Dlaczego? Otóż zdaniem gwiazdy znaleźli się w niebezpieczeństwie. 

Edyta Górniak ostrzegła fanów przed oszustami internetowymi

Niewątpliwie blisko 50-letnia piosenkarka to jedna z największych gwiazd polskiego show biznesu. Ogromna popularność Edyty Górniak spowodowała, iż wielu oszustów próbuje się podszywać pod wokalistkę.

Z pewnością wokalistka bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Z tego powodu zwróciła się do swoich wielbicieli z ważnym apelem. Edyta Górniak zamieściła w mediach społecznościowych relcję, w której ostrzegła swoich fanów przed grożącym im w sieci niebezpieczeństwem.

Edyta Górniak zwróciła uwagę, że istnieje wiele fałszywych kont w internecie, z którymi ona nie ma nic wspólnego. Ich twórcy celowo podszywają się pod jej osobę. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić od jej wielbicieli pieniądze. „Powstały fake’owe konta, które wyłudzają od was pieniądze” – zaznaczyła wokalistka.

Gwiazda podkreśliła, iż jedyną zaufaną formą jej kontaktu z fanami w sieci, jest jej oficjalny fanpage oraz profil na Instagramie. To właśnie z tych kont regularnie korzysta Edyta Górniak.

Artystka zaapelowała do osób obserwujących jej profil o zachowanie ostrożności w trakcie korzystania z mediów społecznościowych. „Bądźcie rozważni, ostrożni, weryfikujcie te informacje” – stwierdziła Edyta Górniak.

Na koniec warto wspomnieć, iż wykorzystywanie wizerunku gwiazd przez oszustów jest często spotykanym przestępstwem. Złodzieje liczą, że w ten sposób uda im się wyłudzić pieniądze od zakochanych w gwiazdach fanów. W końcu większość wielbicieli byłaby w stanie niemalże natychmiast, bez zastanowienia, pomóc finansowo swojemu idolowi. Tymczasem w sieci, gdzie tak naprawdę można podszyć się pod każdego, należy szczególnie zachować zdrowy rozsądek. Inaczej można stracić bardzo wiele.

źródło: Lelum

Zobacz również: