wybuch gazu

Z OSTATNIEJ CHWILI. 350 pasażerów, podróżujących pociągiem relacji Hamburg – Sylt zostało ewakuowanych z powodu alarmu bombowego. Pociąg został zatrzymany. Takie informacje przekazało internetowe wydanie tygodnika „Der Spiegel”.

350 pasażerów podróżujących na wyspę Sylt ewakuowanych z pociągu

Według wstępnych informacji, policja otrzymała zgłoszenie telefoniczne, że w regionalnym pociągu może znajdować się ładunek wybuchowy. Informację tę potwierdził rzecznik policji w Flensburgu.

Wiadomo, że z pociągu podróżującego z Hamburga na wyspę Sylt ewakuowani zostali wszyscy pasażerowie. Mowa o 350 osobach. Maszyna została zatrzymana. Pasażerowie zostali przewiezieni autobusem do najbliższego dworca.

Ze wstępnych informacji wynika jednak, że rzekomego ładunku nie znaleziono. Połączenia kolejowe na Sylt zostały wznowione przed godziną 20.

„W sobotę minister finansów Christian Lindner świętuje na Sylcie swój ślub z dziennikarką Francą Lehfeldt. Wśród gości byli kanclerz Niemiec Olaf Scholz i lider partii CDU Friedrich Merz.” – informuje Onet, powołując sie na niemieckie źródła.

źródło: PAP, Onet, Der Spiegel

Zobacz również: