wybuch gazu

Media rozpisują się o śmierci Aleksieja Ogariowa. Częśc z nich wskazuje go jako bliskiego współpracownika Władimira Putina. Ciało Ogariowa znaleziono w jego własnym domu. Znamy pierwsze szczegóły.

Nie żyje Aleksiej Ogariow. Był szefem firmy eksportującej rosyjskie uzbrojenie

Aleksiej Ogariow to były szef firmy Roswoorużenije, która eksportowała rosyjskie uzbrojenie. Jego ciało znaleziono w prywatnym domu w niewielkiej miejscowości, położonej na zachód od stolicy kraju, Moskwy.

O śmierci 64-latka poinformowano dopiero teraz, choć według informacji agencji TASS, jego ciało znaleziono przed kilkoma dniami, a dokładnie 16 czerwca. Ta sama agencja informuje, że trwa śledztwo, mające wyjaśnić przyczyny śmierci Aleksieja Ogariowa. Pojawiły się już wstępne ustalenia śledczych.

Te, według agencji TASS mówią, że nie ma żadnych znaków, które wskazywałyby na to, że śmierć Ogariowa była następstwem jakiegokolwiek działania kryminalnego. „Na ciele znalezionym przez krewnych nie dostrzeżono żadnych ran ani innych widocznych śladów, które mogłoby wskazywać przyczynę śmierci” – dodają rosyjskie media, cytowane przez portal TVP Info.

W przeszłości Aleksiej Ogariow pełnił także funkcję zastępcy szefa administracji prezydenta i zastępcy sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Z kolei Roswoorużenije, którym zarządzał Ogariow miał generować wielomiliardowe obroty.

źródło: TVP Info, Interia, media, Twitter, TASS

Zobacz również: