nie żyje były prezydent

Ostatnimi czasy nie ma chyba tygodnia, aby nie pojawiała się informacja na temat śmierci kolejnego wysokiego rangą rosyjskiego żołnierza. Tym razem media doniosły, iż nie żyje pułkownik, który jak mawiano, „rządził” na Morzu Bałtyckim.

Śmierć ważnego przedstawiciela Floty Bałtyckiej potwierdziły rosyjskie media propagandowe

Centrum Komunikacji Strategicznych Sił Zbrojnych Ukrainy przekazało, iż w trakcie wojny w Ukrainie śmierć poniósł rosyjski pułkownik Rusłan Szyrin. Dodajmy, że wojskowy był nie byle kim. Otóż zmarły piastował stanowisko szefa sztabu 336. Brygady Morskiej Floty Bałtyckiej.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż Flota Bałtycka to formacja Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej, która wykonuje działania na Morzu Bałtyckim. Właśnie służbą na tym akwencie zasłynął Rusłan Szyrin. Przez wiele osób uwazany był za osobę, która „rządzi” na Bałtyku.

Co ciekawe, śmierć rosyjskiego dowódcy potwierdziły także rosyjskie media propagandowe. Przy czym wiadomo jedynie, iż pułkownik Rusłan Szyrin zginął podczas służby wojskowej w bitwie na Ukrainie. Natomiast brak konkretów dotyczących miejsca i okoliczności zgonu wysokiego rangą wojskowego armii rosyjskiej.

Wspomniane prokremlowkie media zaznaczyły, iż Szyrin „zginął w bohaterskiej walce”. „Marynarze są zawsze na pierwszej linii frontu, mają przydzielone najtrudniejsze zadania” – podkreślono w komunikacie.

Niewątpliwie śmierć szefa sztabu 336. Brygady Morskiej Floty Bałtyckiej świadczy o tym, iż Rosja systematycznie traci nie tylko szeregowych wojskowych, ale i wysokich rangą żołnierzy.

„Wojska Rosji straciły od 24 lutego, gdy rozpoczęły inwazję na Ukrainę, około 31,5 tys. żołnierzy, a także 1393 czołgi i 703 systemy artyleryjskie” – przekazał 8 czerwca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. „W porównaniu z danymi z poniedziałku straty osobowe przeciwnika wzrosły o 140 żołnierzy” – dodali Ukraińcy. Oprócz żołnierzy, Rosja ostatnio straciła także 13 bojowych pojazdów opancerzonych i 9 systemów artyleryjskich.

źródło: o2.pl

Zobacz również: