nie żyje aktorka

Świat sportu okrył się żałobą. Ukraińcy przekazali smutną wiadomość. Nie żyje medalista mistrzostw Europy. Sportowiec oddał życie za swoją ojczyznę. Zginął z rąk rosyjskiego okupanta.

Sportowiec bronił kraju już podczas pierwszej inwazji Rosji na Ukrainę

Tragiczna wiadomość dotarła z Ukrainy. Andrij Kotowienko nie żyje. Mężczyzna był utytułowanym sportowcem. Ukrainiec rywalizował w podnoszeniu ciężarów, a konkretnie w wyciskaniu na ławce. Na igrzyskach organizowanych dla żołnierzy, którzy stracili zdrowie w trakcie wojny, wywalczył brąz. Natomiast na mistrzostwach Europy zdobył srebrny medal.

Warto dodać, iż Andrij Kotowenko bronił swojej ojczyzny już w 2014 toku. Wówczas sportowiec walczył w obronie donieckiego lotniska. W trakcie działań wojennych ciężarowiec odniósł obrażenia.

Kotowienko również teraz stanął w obronie kraju. Niestety, sportowiec zginął z rąk Rosjan. Mężczyzna został ciężko ranny w boju niedaleko Charkowa. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja.

„2 maja został zabity Andrij Kotowenko. Ukraina znowu ponosi nieodwracalne straty. Nasza drużyna wojowników znów opłakuje braci. (…) Zostaniesz zapamiętany jako obrońca Ukrainy, który oddał życie za naszą przyszłość” – przeczytamy na Facebooku.

Do informacji o śmierci sportowca odniósł się również jego syn. Pod postem chłopaka pojawiło się mnóstwo komentarzy. Ludzie składali kondolencje rodzinie zabitego. Wiele osób podkreśliło jak dobry człowiekiem był Andrij Kotowienko.

„Szczere kondolencje… Twój tata jest dobrym przyjacielem, niesamowitym człowiekiem i bohaterem! Wieczna pamięć Andrija…”, „Iwanku, wspieraj mamę! Twój tata jest bohaterem! Przytulam”, „Iwanku, moje szczere kondolencje dla Ciebie i Twojej matki …. Nie mogę w to uwierzyć …. Twój ojciec był niezwykłym Człowiekiem …. Człowiekiem o gigantycznej sile woli …”, „Słońce trzymaj się. Twój tata jest bohaterem. Jesteś bardzo mały, ale musisz być silny i odważny jak tata. Wesprzyj mamę i babcię. Moje kondolencje” – napisali internauci.

Kończąc przypomnijmy, iż to kolejna osoba związana ze światem sportu, która straciła życie w wojnie w Ukrainie. Giną przedstawiciele różnych dyscyplin m.in. piłki nożnej, biathlonu, czy sztuk walk. Póki co nic nie wskazuje na to, aby działania wojenne miały się zakończyć.

źródło: wp.pl

Zobacz również: