Papież Franciszek

Część osób uważa, iż papież Franciszek może niebawem ustąpić z zajmowanego stanowiska. To niezwykle niepokojące doniesienia. Rzekomo pojawiły się już pewne znaki, które potwierdzają tę sensacyjną tezę.

Ostatnie zachowanie papieża Franciszka budzi spore kontrowersje

Przypomnijmy, iż wypowiedzi biskupa Rzymu stały się w ostatnich tygodniach przedmiotem krytyki. Głowa Kościoła Katolickiego jak dotąd nie zdecydowała się na otwarte skrytykowanie Władimira Putina oraz określenie Rosji mianem „agresora”.

Także wywiad, którego Franciszek udzielił znanemu włoskiemu dziennikowi wywołał spore kontrowersje. Według papieża, jedną z przyczyn wojny w Ukrainie mogło być „szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO„.

Dodajmy, iż papież Franciszek nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie dziennikarza, czy słusznym jest dostarczanie broni Ukrainie. Poza tym, duchowny przyznał, iż nie planuje jechać do Kijowa. Natomiast do Rosji zamierza się udać.

Jednym z krytyków postępowania papieża jest ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. „Od momentu agresji Rosji na Ukrainę, wiele wypowiedzi papieża Franciszka budzi wątpliwości. To nie jest tylko jedna wypowiedź, ale cała seria, gdzie Ojciec Święty nie mówi wyraźnie, kto jest agresorem, a kto ofiarą wojny” – stwierdził duchowny. „To krytyczny moment w historii papiestwa” – dodał.

Według polskiego księdza, wielu wiernych może odejść od kościoła, ponieważ papież zamiast jego głową, stał się aktualnie bardziej politykiem. Nie bez znaczenia jest także obecny stan zdrowia Franciszka.

Chodzi o ból w prawym kolanie, który dokucza Ojcu Świętemu już od kilku tygodni. Dziennikarze twierdzą, że jak na razie nie można przeprowadzić operacji, gdyż uniemożliwiają to inne schorzenia, na które cierpi papież Franciszek.

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, iż w związku z niedyspozycją zdrowotną, biskup Rzymu udał się na 10-dniowy urlop. Z pewnością to sytuacja bez precedensu. Otóż papież zawiesza swoją aktywność i przekazuje władzę komuś innemu.

„To może oznaczać, że on nie daje rady w tej sytuacji. Może to jest przygotowanie do dymisji. Papież ma świadomość swojego wieku i przy całym szacunku, on już przekroczył 85 rok życia, wie być może o tym, że nie podoła i ta choroba i urlop mogą być zapowiedzią, że on jednak się wycofa. Szkoda tylko, że w takiej sytuacji udziela pewnych wypowiedzi. Może w tej sytuacji nie powinien się wypowiadać w ogóle” – podsumował ksiądz Isakowicz-Zalewski.

źródło: o2.pl

Zobacz również: