pogoda

Meteorolodzy zabrali głos w sprawie przewidywanej na maj pogody. Będzie deszczowo? Czy też na dobre zadomowi się w Polsce ciepła wiosna? Trzeba przyznać, że aura zaskoczy wielu z nas. Oto szczegóły.

Pogoda w maju będzie zmienna. Nie zabraknie niespodzianki

Synoptycy przewidują, iż pierwsza połowa maja przyniesie opady deszczu. Ma być ich więcej niż chociażby w bardzo suchym kwietniu. Jednak specjaliści podkreślają, iż większa część miesiąca ma być raczej pogodna i ciepła.

Co ciekawe, w drugiej połowie maja w części kraju zrobi się naprawdę gorąco. Mogą pojawić się także burze. To z pewnością niemałe zaskoczenie dla wielu z nas.

Wg IMGW, początek maja przywita nas lokalnymi przymrozkami. Pojawią się one zwłaszcza nocą. Na południu Polski, w rejonach górskim i podgórskim, spodziewane są pojedyncze burze.

Już 4 maja nad Polskę dotrze cyklon skandynawski. To właśnie on skieruje do naszego kraju chłodne powietrze. W drugiej połowie obecnego tygodnia zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże. Może przelotnie padać deszcz. W dzień temperatura będzie oscylować od 9 st. C do 20 st. C. Z kolei nocą od 0 st. C do 10 st. C. Trzeba jednak zaznaczyć, że w nocy ze środy na czwartek, na północnym wschodzie, temperatura może spaść nawet do -2 st. C.

Sporym zaskoczeniem będzie aura w drugiej połowie maja. Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB prognozuje, iż w Polsce pojawi się ciepłe powietrze. Z tego powodu pogoda zrobi się dużo bardziej przyjemna niż na początku miesiąca.

„Najnowsze wyniki modelu WRF-GFS Medium to błyskawiczne przejście do gorącego lata. Czy ZimniOgrodnicy zamiast chłodu przyniosą nam pierwszą w tym roku falę upałów? Tego chyba nikt się nie spodziewał” – przeczytamy na oficjalnym profilu Centrum.

https://twitter.com/IMGW_CMM/status/1521120220622036993

Meteorolodzy zaznaczyli, iż istnieje spore prawdopodobieństwo występowania temperatur nieco ponad normę w Polsce. Natomiast opadów może być mniej niż zazwyczaj w tym okresie roku. Krótko mówiąc, spodziewana jest sucha, ciepła, a nawet bardzo ciepła pogoda.

źródło: onet.pl

Zobacz również: