wybuch gazu

To nie był dobry poranek. Z województwa małopolskiego napłynęła informacja o makabrycznym wypadku drogowym. Na autostradzie doszło do zderzenia dwóch busów i ciężarówki. W wyniku zdarzenia wiele osób odniosło obrażenia. Oto szczegóły.

Trwa akcja ratownicza. To był wypadek masowy

Dramatyczny wypadek wydarzył się na 510 km autostrady A4 w kierunku Krakowa. Właśnie w tym miejscu doszło do fatalnego zderzenia trzech pojazdów – dwóch busów i jednego samochodu ciężarowego. W wyniku tego makabrycznego zdarzenia aż 13 osób zostało poszkodowanych. To głównie pracownicy jednej z firm budowlanych.

W tej chwili trwa akcja ratownicza. Na miejscu cały czas pracują służby. Ustaleniem przyczyn zdarzenia zajmie się policja. Już teraz mówi się o tym, iż mamy do czynienia z wypadkiem masowym. Dodajmy, że autostrada A4 na odcinku między Dębicą a Tarnowem jest aktualnie zablokowana.

Seria fatalnych zdarzeń na drogach województwa małopolskiego

Niestety to nie jedyny wypadek do którego doszło na drogach Małopolski. Na A4, na obwodnicy Krakowa zderzyło się pięć ciężarówek. Dokładnie rzecz biorąc, do zdarzenia doszło między Węzłem Kraków-Skawina a zjazdem na zakopiankę.

Konieczna okazała się pomoc LPR. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec służb ratunkowych. Jedna osoba została ranna. Świadkowie wypadku opowiadali, iż jeden z kierowców musiał być uwalniany z kabiny przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Oczywiście wypadek spowodował, iż na autostradzie na pasie w kierunku Rzeszowa utworzył się po godz. 15:00 gigantyczny korek. W pewnym momencie miał aż 13 km i sięgał aż Węzła Balice I. Utrudnienia znikły dopiero przed godz. 19:00.

Z kolei o godz. 8:00 na A4 miał miejsce karambol między Węzłami Targowisko i Niepołomice. Na pasie w kierunku Krakowa zderzyło się sześć pojazdów. Jak widać ostatnie dni są naprawdę fatalne na drogach województwa małopolskiego.

źródło: gazetakrakowska.pl, krakow.naszemiasto.pl

Zobacz również: