Aleksander Kwaśniewski

Były prezydent Polski udzielił wywiadu, w którym padły dość mocne słowa na temat sytuacji w Ukrainie, a przede wszystkim Władimira Putina. Trzeba przyznać, że opinia Aleksandra Kwaśniewskiego nie napawa optymizmem. Wprost przeciwnie brzmi złowróżbnie.

Kwaśniewski ostro o przywódcy Rosji. Pojawiły się mocne określenia

Była głowa państwa zabrała głos na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz dalszych planów Rosji. Kwaśniewski zauważył, że Europa nie doceniła Putina. Według byłego prezydenta, w tej chwili, zwłaszcza po zniszczeniu krążownika „Moskwa”, nie ma już żadnych szans na zawarcie jakichkolwiek traktatów pokojowych.

Niestety przewidywania Aleksandra Kwaśniewskiego są raczej pesymistyczne, wręcz przygnębiające. „Mam nieodparte wrażenie, że Władimir Putin chce jednak całej Ukrainy. On ma obsesję. W tej obsesji, szczególnie po zatonięciu krążownika, co on traktuje jako kwestię honorową, obawiam się, że przede wszystkim Rosja nie jest zainteresowana żadnym układem pokojowym i będzie atakować dalej Ukrainę „ – powiedział polityk.

Dodajmy, iż z ust Kwaśniewskiego padło dużo więcej mocnych ocen Rosji i jej przywódcy. Prognozy dawnego lidera Lewicy nie pozostawiają złudzeń. Raczej nie ma co liczyć na szybkie zawieszenie broni w Ukrainie. „Rosja nie jest zainteresowana żadnym układem pokojowym” – stwierdził były przywódca Polski.

Kwaśniewski uważa, iż Władimir Putin nie wycofa swoich wojsk z ukraińskich ziem. Rosyjski przywódca nie jest już zainteresowany tylko wschodem Ukrainy, ale pragnie zająć całe terytorium kraju rządzonego przez Wołodomyra Zełenskiego.

Były prezydent Polski przypuszcza, iż rosyjski przywódca nie ma dostępu do rzetelnych wiadomości z frontu. „Nie ma żadnego odważnego wokół niego, który przychodziłby z prawdziwymi informacjami” – podkreślił Aleksander Kwaśniewski. Co ciekawe, podobną opinię prezentowali już wcześniej inni eksperci. Rzekomo w najbliższym kręgu współpracowników Władimira Putina nie ma osoby, która odważyłaby się mu powiedzieć prawdę o klęskach armii rosyjskiej na Ukrainie.

W trakcie rozmowy pojawił się jednak optymistyczny element. Chodzi o ewentualne użycie broni jądrowej przez Rosję. „Możemy się pocieszać jednym, że to użycie guzika atomowego jednak jest związane z procedurami. To się odbywa na wielu szczeblach” – zaznaczyła była głowa naszego państwa.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: