Janusz Korwin-Mikke
źródło: Instagram

Janusz Korwin-Mikke znów szokuje. Tym razem kontrowersyjny polityk opublikował skandaliczny wpis. Słowa przedstawiciela Konfederacji wywołały falę oburzenia. „Co ty pierd…sz dziadu” – wściekają się ludzie.

Korwin-Mikke mówi co innego niż jego partyjni koledzy

Masakra ludności cywilnej w Buczy na Ukrainie wywołała oburzenie na całym świecie. Do tragedii odnieśli się także przedstawiciele Konfederacji. W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej w sejmie, politycy ugrupowania zaapelowali o wydanie nakazu aresztowania Władimira Putina. „Wzywamy do ścigania zbrodniarza, jakim jest Władimir Putin”, „Nie ma żadnych wątpliwości, kto odpowiada za ten zbrodniczy czyn. Są to ci, którzy tę wojnę wywołali i wysłali tam swoich żołnierzy” – zaznaczył Jakub Kulesza.

Poseł Konfederacji wezwał polski rząd do podjęcia stanowczych kroków. „Apelujemy do władz Polski o to, by rozpocząć wywierać stanowcze naciski dyplomatyczne na opinię międzynarodową, przede wszystkim na Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, o natychmiastowe wydanie nakazu aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina i jego kacyków” – stwierdził poseł.

Jakub Kulesza nie ma wątpliwości, że to, co wydarzyło się w Buczy to „zbrodnia, dokonana w bestialski sposób na ludności cywilnej”. „Takich zbrodniarzy należy aresztować, osądzić i ukarać” – powiedział z kolei dyrektor biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk.

Także Robert Winnicki odniósł się do dramatu mieszkańców Ukrainy. Poseł przypomniał zbrodnię katyńską. „Niestety Rosja dzisiaj te zbrodnicze neosowieckie dziedzictwo niesie, stosuje i wciela w życie” – zauważył.

Nieco innego zdania jest Janusz Korwin-Mikke. Kontrowersyjny polityk wyraził wątpliwości co do sprawców masakry w Buczy.

Poseł Konfederacji szokuje w mediach społecznościowych

Janusz Korwin-Mikke zakwestionował, iż to armia rosyjska dokonała mordu na ludności cywilnej w Ukrainie. Mało tego, w jego wypowiedzi pojawiły się insynuacje, jakoby to sami Ukraińcy dopuścili się zbrodni. „A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy?” – zapytał na Twitterze

„Jest to TYPOWE błędne koło. Takie zdjęcia mają UDOWODNIĆ, że Rosjanie są zbrodniarzami. A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy? Jak to, skąd? Bo przecież WIADOMO, że Rosjanie są zbrodniarzami… Szkolny błąd logiczny. Ludzie ZAŚLEPIENI go nie widzą” – napisał Korwin-Mikke.

„To MOGĄ być ofiary Rosjan. Albo rodzina zamordowana przez Ukraińców, bo poszła na kolaborację. To w ogóle nie muszą być trupy: nie widać ran. I dlaczego twarze, jak i na innych zdjęciach, zasłonięte? Wy jesteście ŚLEPYMI WYZNAWCAMI – a ja podczas wojny nie wierzę NIKOMU” – dodał polityk.

Skandaliczny wpis przedstawiciela Konfederacji spotkał się z oburzeniem internautów. Pojawiły się głosy ostrej krytyki. „Co ty pierdolisz dziadu” – napisał dosadnie jeden z użytkowników.

źródło: interia.pl

Zobacz również: