supermarket
fot. ilustracyjna: keulen.com.pl

Nie do wiary co pojawiło się na półkach w supermarketach znajdujących się w stolicy. Niewątpliwie nikt z nas nie chciałby mieć do czynienia z czymś takim w trakcie zakupów w sklepie. 

Antyrosyjska akcja w warszawskich supermarketach

Jeden ze stołecznych artystów zorganizował happening w supermarketach znanych na całym świecie sieci. Mowa o Leroy Merlin oraz Auchan, czyli o sklepach, które jak dotąd nie wycofały się z rosyjskiego rynku.

Bartek Kielbowicz przygotował etykiety z makabrycznymi napisami. Następnie umieścił je na produktach we wspomnianych powyżej supermarketach. Podczas zakupów klienci mogli zobaczyć na sklepowych półkach wstrząsające napisy: „Auchan wspiera rzeź w Buczy”, „masowe groby”, „ubranka we krwi”, „trup nadziewany kulką”.

Oczywiście wszystkie etykiety nawiązywały do trwającej cały czas wojny w Ukrainie. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o liczbę ofiar wśród ukraińskich cywilów, masowe groby w Buczy, a także rodzaje użytej przez Rosjan broni. Warszawski artysta poprzez swoją akcję chce uświadomić ludziom, że kupując w supermarketach sieci nadal działających w Rosji, wspieramy ludobójstwo w Ukrainie.

Dodajmy, że Bartek Kielbowicz zachęca innych ludzi, aby dołączyli do jego akcji protestacyjnej. W tym celu przygotował etykiety, które każdy z nas może samodzielnie wydrukować i umieścić w supermarkecie.

Warto zaznaczyć, że w pierwszych dniach wojny francuska sieć sklepów Auchan wydała oświadczenie na temat swojej działalności w Federacji Rosyjskiej. Przedstawiciele dyskontu zapowiedzieli, że nie wycofają się z Rosji. „Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieszkańcy krajów, w których działamy, mieli dostęp do dobrej jakości jedzenia w przystępnej cenie, a tym samym zaspokoić niezbędną żywność ludności cywilnej. Dlatego mimo wojny na Ukrainie nadal działamy w tym kraju. Jesteśmy jednym z ostatnie zachodnie firmy nadal obecnym na Ukrainie” – głosił komunikat Auchan Retail.

Na powyższe oświadczenie zareagował Dmytro Kułeba. „Wygląda na to, że utrata miejsc pracy w Rosji jest ważniejsza od utraty życia na Ukrainie. Jeśli Auchan ignoruje zamordowanie 139 ukraińskich dzieci, zignorujmy Auchan i wszystkie ich produkty” – napisał w mediach społecznościowych szef MSZ Ukrainy.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia z happeningu Bartka Kielbowicza, które artysta opublikował na Facebooku.

źródło: o2.pl

Zobacz również: