Władimir Putin

Amerykański wywiad podał sensacyjną wiadomość. Dotyczy ona prezydenta Władimira Putina i jego kontaktu z najbliższymi współpracownikami. Okazuje się, że niebawem może dojść do eskalacji konfliktu między osobami trzymającymi władze w Rosji.

Wojskowi okłamują Władimira Putina. Powodem ma być strach

Do szokujących informacji dotarł amerykański wywiad. Przedstawiciele agencji twierdzą, iż rosyjski prezydent jest oszukiwany przez swoich wojskowych. Putin nie posiada rzetelnego obrazu sytuacji w Ukrainie, gdyż przedstawiciele armii obawiają się mu wyznać prawdę. „Po prostu boją się powiedzieć mu prawdę” – zauważa wysoko postanowiony urzędnik USA.

Zdaniem Amerykanów, doradcy Władimira Putina okłamują go. Z tego powodu rośnie napięcie między prezydentem, a dowódcami rosyjskiej armii. Przywódca Rosji czuje się najzwyczajniej w świecie wprowadzony przez bliskich współpracowników w błąd.

Jak już wspomnieliśmy, głowa państwa nie może liczyć na rzetelną informację w sprawie sytuacji na froncie. Mało tego, doradcy Putina kłamią także odnośnie tego, co dzieje się w Rosji po wprowadzeniu sankcji. „Otrzymuje fałszywe informacje o postępach w Ukrainie i o tym, że rosyjska gospodarka dobrze radzi sobie mimo sankcji” – zaznacza jeden z amerykańskich urzędników.

Przypomnijmy, iż Władimir Putin zamierzał zdobyć Kijów w zaledwie kilka dni. Tymczasem mamy już 36. dzień wojny, a rosyjskie wojsko nadal nie przejęło kontroli nad stolicą Ukrainy. Dodajmy, iż raczej nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić.

Amerykański wywiad uważa, iż Putin jest rozgoryczony tym, że wojskowi przekazali mu nieprawdziwe informacje na temat sytuacji na Ukrainie. Rosyjski przywódca miał być informowany o rzekomych postępach. Co ciekawe, rzekomo przez długi czas nie miał pojęcia, iż na wojnę wysłani zostali poborowi.

„Przepływ informacji do Władimira Putina jest mocno ograniczony” – zaznacza amerykański urzędnik. Należy jednak podkreślić, iż reprezentant wywiadu USA nie przedstawił żadnych dowodów potwierdzających jego tezę.

Na koniec warto dodać, iż zdaniem części osób „rosyjskie elity mogą wkrótce wzajemnie obwiniać się za brak sukcesu w Ukrainie”. Wygląda więc na to, że konflikt wisi w powietrzu.

źródło: o2.pl

Zobacz również: