Awantura w Sejmie Nitras

Kolejny raz podczas posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wybuchła awantura. Z ust Sławomira Nitrasa padło wiele mocnych słów, a następnie doszło do słownej przepychanki posła Koalicji Obywatelskiej z wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską. Mamy nagranie wideo.

Kolejna awantura w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

To już nie pierwsza – i zapewne nie ostatnia – w ostatnim czasie awantura, która wywiązała się podczas posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W pewnym momencie na mównicę głos zabrać wszedł Sławomir Nitras. Wytoczył przeciwko rządowi najcięższe działa, daleko odbiegając od parlamentarnego języka.

„Ceny gazu wzrosły w grudniu, a wojna wybuchła pod koniec lutego. Co ma wspólnego cena gazu — do cholery — w grudniu, która rośnie z 500 zł do 1 tys. zł z Putinem (…) Wszystko chowacie — łącznie z inflacją — za Putina. Potraficie wspominać Lecha Kaczyńskiego, dzięki któremu wybudowano gazoport, ale nie zadaliście sobie pytania, ile ten gaz w gazoporcie kosztuje.” – grzmiał Sławomir Nitras, raz po raz wymachując palcem w kierunku ław rządowych.

„Proszę nie grozić paluchem, tylko się uspokoić” – zareagowała prowadząca obrady Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości. „Palucha to macie wy” – odpowiedział Sławomir Nitras, kontynuując swoją ostrą wypowiedź.

„Teraz ja mówię, a wy będziecie słuchać.” – powiedział po chwili Nitras. „Jeżeli mamy amerykański sojusz, to chciałbym pana Sasina i Kaczyńskiego zapytać: ile załatwiliście amerykańskiego gazu taniej? Czy w ogóle ktoś z was na kolanach się pytał Amerykanów o gaz? Nie, wy potraficie tylko krzyczeć, że UE jest zła” – kontynuował atak na Prawo i Sprawiedliwość.

„Panie Nitras kończ pan, czas minął. Proszę nie wrzeszczeć, czas minął” – reagowała kolejny raz wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Gosiewska. „Zejdę, jak czas się skończy. Czemu pani krzyczy?” – odpowiedział Sławomir Nitras.

Gosiewska nie pozostawała dłużna. „Zejdź pan z mównicy panie Nitras. Mówię pana językiem, tak jak pan się zwracał do innych polityków” – zakończyła, przerywając wystąpienie Sławomira Nitrasa.

Całą awanturę możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wideo. Cóż, niekiedy brakuje nam słów, żeby opisać to, co wyprawia się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: media, Onet, Youtube

Zobacz również: