Donald Trump
foto: AFP/BBC

Z pewnością najnowsza wypowiedź Donalda Trumpa wprawiła wiele osób w konsternację. Otóż były prezydent USA zaapelował do przywódcy Rosji. Co ciekawe, Amerykanin wezwał Putina do dość zaskakującej rzeczy. 

Donald Trump chce, aby Władimir Putin ujawnił informacje dotyczące obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych

Niewątpliwie swoim najnowszym wywiadem Donald Trump zaskoczył opinię publiczną. Były przywódca USA wezwał prezydenta Federacji Rosyjskiej do ujawnienia posiadanych przez niego informacji dotyczących rodziny Bidenów.

Warto zaznaczyć, iż w udzielonym wywiadzie Donald Trump kolejny raz odwołał się do niepotwierdzonych oskarżeń dotyczących syna obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zdaniem polityka, Hunter Biden otrzymał 3,5 mln dolarów od Eleny Baturiny. Z kolei kobieta jest eksżoną byłego burmistrza Moskwy.

Donald Trump zaapelował do Władimira Putina, aby ten ujawnił szczegóły dotyczące tej kontrowersyjnej sprawy. „Myślę, że Putin zna odpowiedź na to pytanie” – stwierdził amerykański polityk. „Myślę, że powinien to ujawnić. Myślę, że powinniśmy znać odpowiedź” – dodał.

Przypomnijmy, iż w październiku 2020 r. Władimir Władimirowicz twierdził, że nic nie wie o jakichkolwiek powiązaniach biznesowych między synem Joe Bidena i Baturiną. Czy apel Donalda Trumpa coś zmieni w tej sprawie? Nie wiadomo, choć wydaje się, że to mało prawdopodobne.

Warto podkreślić, iż Donald Trump niejednokrotnie chwalił Putina. W tym roku pod koniec lutego były prezydent USA nazwał rosyjskiego przywódcę mianem „geniusza”. Amerykanin stwierdził wówczas, że uznanie przez Federację Rosyjską niepodległości dwóch separatystycznych republik w Donbasie to „sprytne posunięcie”. „To jest geniusz. Putin ogłasza dużą część Ukrainy jako niepodległą. Och, to jest wspaniałe” – powiedział.

Dodajmy, iż pomimo inwazji Rosji na Ukrainie, Donald Trump nie wycofał się ze słów zachwytu na temat Putina. Świadczy o tym ostatnie wystąpienie byłego prezydenta. Na wiecu w stanie Georgia amerykański polityk stwierdził, że prezydent Rosji „jest mądry”. Jednocześnie były przywódca Stanów Zjednoczonych przyznał, że Władimir Władimirowicz „popełnił błąd”, rozpoczynając wojnę.

„Tak, Władimir Putin jest mądry, ale myślałem, że będzie negocjował, ale postawił 200 tysięcy żołnierzy na granicy. To nigdy nie powinno się wydarzyć” – dodał Donald Trump

źródło: o2.pl

Zobacz również: