Władimir Putin

Prezydent Rosji zupełnie nie przejmuje się sankcjami nałożonymi na rosyjski sport. Jeden z serwisów sportowych poinformował właśnie o zaskakującej, a jednocześnie skandalicznej decyzji Władimira Putina. 

Putin chce zorganizować Mistrzostwa Europy

Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała, iż poszczególne związki sportowe nałożyły sankcje na rosyjski sport. Jednym z podmiotów, który wykluczył Rosję z rozgrywek sportowych jest UEFA.

Tymczasem okazuje się, że prezydent Putin zupełnie nie przejął się wyrzuceniem rosyjskich piłkarzy z międzynarodowych, europejskich i klubowych rozgrywek piłkarskich. Pojawiły się doniesienia, iż Rosja chce zorganizować Mistrzostwa Europy.

Jeden z branżowych portali informacyjnych twierdzi, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej potwierdził, iż zamierza się ubiegać o organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej. „Chcemy być gospodarzem Euro w 2028 lub 2032 roku” – wyznał Roman Anochin, członek Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU). Dodajmy, iż termin składania wniosków kandydatów mija 23 marca.

Rzekomo wśród zgłoszeń kandydatów chcących zorganizować czempionat Europy w piłce nożnej znajdzie się wniosek Rosji. Rosyjscy działacze sportowi planują ubiegać się o miano gospodarza jednego z dwóch nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

W związku z powyższym, w poniedziałek 21 marca odbyło się specjalne spotkanie komitetu wykonawczego Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU). Rosyjscy działacze podjęli szereg decyzji.

Dziennikarze portalu Sportexpress.ru podali, iż komitet zdecydował, że w kadrach klubów ograniczona musi zostać liczba obcokrajowców. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi może to być maksymalnie trzynaście osób spoza Rosji. Oprócz tego, zwiększono liczbę zespołów, które będą grać w rosyjskiej ekstraklasie. Od teraz w rozgrywkach uczestniczyć będzie nie 16 a aż 18 drużyn.

Wyraźnie widać, że Władimir Putin i działacze sportowi nic sobie nie robią z nałożonych przez UEFA i FIFĘ sankcji. Rosjanie zachowują się tak, jakby żadne wykluczenia nie miały miejsca.

Wracając do rosyjskich planów organizacji mistrzostw, warto podkreślić, iż szanse na przyznanie Rosji prawa do organizowania czempionatu są praktycznie zerowe. Gdyby jakimś cudem kandydatura Federacji Rosyjskiej zwyciężyła, najpewniej większość reprezentacji narodowych zbojkotowałaby rozgrywki. Przypomnijmy, iż w barażach na wspomniany krok zdecydowała się Polska, Dania, Anglia, Francja, Szwecja oraz Czechy.

źródło: goniec.pl, Sportexpress.ru

Zobacz również: