Władimir Putin

Opinia publiczna zastanawia się, co stało się z jednym z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina. Mowa o ministrze obrony Siergieju Szojgu. Przyjaciel rosyjskiego prezydenta nie był widziany od 11 marca. Pikanterii całej sprawie dodają wpisy córki generała.

W ostatnich dniach Putin pokazuje się publicznie bez swojego ministra obrony

Wojna na terenie Ukrainy trwa od miesiąca. Tymczasem, jak zauważyli bystrzy obserwatorzy, od kilkunastu dni publicznie nie pojawia się szef resortu obrony Siergiej Szojgu.

Dziennikarze obliczyli, że nie widzieli generała od 11 marca. Co ciekawe, poza Szojgu „wyparowali” także inni bliscy współpracownicy Władimira Putina. „Ciekawy informacyjny niuans. Już od prawie dwóch tygodni w telewizji federalnej Rosji i na publicznych protokolarnych wydarzeniach nie ma dwóch kluczowych postaci bloku siłowego Rosji – ministra Szojgu i szefa sztabu Gierasimowa” – zwrócił uwagę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

Dodajmy, iż to jeszcze nie wszyscy. Oprócz wspomnianych wyżej osób, z przestrzeni publicznej zniknęli również szefowie służb specjalnych Patruszew, Bortnikow, Naryszkin. Próżno szukać także wypowiedzi premiera Miszustina, szefowej Banku Centralnego Nabiulliny, ministra gospodarczego Reszetnikowa. Podolak podkreślił, iż poza Putinem, widoczni są jedynie szef MSZ Siergiej Ławrow i rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Wracając jednak do Siergieja Szojgu należy wspomnieć, iż mężczyzna jest naprawdę bliskim i zaufanym przyjacielem Putina. Przypomnijmy, iż swego czasu rosyjski przywódca jeździł razem z ministrem wędkować.

Co stało się z wojskowym? Nie wiadomo. Fakty są takie, iż na początku wojny na Ukrainie Siergiej Szojgu był regularnie widywany w przestrzeni publicznej. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, iż szef resortu obrony ma kłopoty zdrowotne, a konkretnie problemy z sercem.

Córka ministra umieściła kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych

Pikanterii całej sprawie dodają wpisy córki Szojgu. Ksenia jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Dodajmy, iż nie każdy post kobiety może się podobać Putinowi i jego świcie.

Na jednym z opublikowanych przez Ksenię zdjęć, widzimy ją ze swoją sześciomiesięczną córeczką. Kobieta  jest ubrana na żółto, a dziewczynka na niebiesko, czyli w kolory ukraińskiej flagi. Zagraniczni dziennikarze zastanawiają się, czy niebiesko-żółte stroje to przypadek.

Dodajmy, że to nie pierwszy kontrowersyjny wpis córki przyjaciela Putina. Niedługo po rosyjskiej agresji na Ukrainie Ksenia opublikowała wymowny post. „Życie dzieli się na do i po. Każda akcja militarna jest środkiem ekstremalnym, co oznacza, że ​​nie było dla nas innego wyjścia. Nie wstydzę się, że jestem Rosjanką. Kocham swój kraj i kocham ludzi, gdziekolwiek by nie mieszkali. Dziś cały 'cywilizowany’ świat pokazał, że ma dla siebie własne standardy, a dla nas zupełnie inne. Będę pracować i robić co w mojej mocy – pomagać, wspierać potrzebujących, kochać i opiekować się moją rodziną i bliskimi” – napisała Szojgu.

źródło: Fakt

Zobacz również: