armia rosyjska

Ukraińscy żołnierze właśnie odnotowali spory sukces. Wojskowym z Ukrainy udało się zniszczyć rosyjskie ciężarówki, z niezwykle cennym ładunkiem. Niewątpliwie to poważny cios dla rosyjskiej armii. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które pokazuje skutki ataku na konwój nieprzyjaciela.

Rosyjska armia odnotowała kolejne straty

Wojna na Ukrainie trwa już prawie miesiąc. W tym czasie, ukraińscy żołnierze dzielnie walczą z teoretycznie silniejszą armią rosyjską. Z każdym dniem w mediach pojawiają się informacje o kolejnych stratach ponoszonych przez Rosję.

Nie inaczej było w dniu dzisiejszym tj. 24 marca. Tym razem, Ukraińcy odnieśli sukces w Mariupolu. Przypomnijmy, że Mariupol to prawdopodobnie najbardziej zniszczone miasto w Ukrainie.

W opublikowanych w sieci nagraniach można zobaczyć zbombardowane bloki mieszkalne, zerwane linie elektryczne czy zniszczone drogi.

Niestety, rosyjscy okupanci uniemożliwiają przeprowadzenie ewakuacji ludności cywilnej w Mariupolu. Rosyjska armia już kilkukrotnie atakowała „zielone korytarze” humanitarne.

Pomimo wszystkich zniszczeń i cierpień, których doświadczyli ludzie żyjący w mieście, są też małe sukcesy. O jednym z nich możemy dowiedzieć się z mediów społecznościowych.

Okazuje się, że ukraińskie wojsko naniosło poważne straty armii rosyjskiej. Myśliwiec zaatakował ciężarówki wroga. Wiele z pojazdów zostało uszkodzonych. Jednak co najważniejsze, dzięki ostrzałowi moździerzowemu zniszczono groźną broń.

Mowa o broni termobarycznej, którą rosyjska armia transportowała w ostrzelanych przez Ukraińców ciężarówkach. Ten rodzaj broni to środek bojowy, który najprościej mówiąc, składa się z pojemnika z paliwem i dwoma oddzielnymi ładunkami wybuchowymi.

Dodajmy, iż taki ładunek wybucha w dwóch fazach. Najpierw eksplozja uwalnia chmurę materiału. Najczęściej jest to mieszanka paliwa i drobin metalu. Później ta rozpylona chmura jest zapalana przez drugi ładunek.

Nagranie pokazujące opisywany wyżej ostrzał moździerzowy można odnaleźć w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/UAWeapons/status/1506960042347614218

źródło: o2.pl

Zobacz również: