wojna na Ukrainie

Niepokojące doniesienia napłynęły z Azji. Media podały, iż prawdopodobnie Rosja sprowadza dodatkowy sprzęt wojskowy oraz żołnierzy na teren Ukrainy.

Japońskie media donoszą o rosyjskich statkach płynących w kierunku Ukrainy

Wojna na Ukrainie trwa już od przeszło 3 tygodni. W trakcie działań zbrojnych zginęły już tysiące osób. Niestety wśród ofiar mamy również dzieci. Ukraińska prokuratura podała, iż od 24 lutego zabitych zostało już 108 maluchów, a 120 odniosło obrażenia. Dodajmy jednak, iż dane te nie są ostateczne. Ponieważ w wielu miejscach nieustannie toczą się walki, nie ma możliwości regularnego raportowania.

Zdaniem ukraińskich władz, w wyniku działań wojennych śmierć poniosło jak dotąd więcej cywilów niż ukraińskich żołnierzy. Niestety Rosyjskie Siły Zbrojne nieustannie przeprowadzają ataki rakietowe na zwykłych mieszkańców ignorując normy międzynarodowego prawa.

Z kolei w przypadku Rosjan jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że rosyjskie wojska cierpią zarówno na braki kadrowe, jak i sprzętowe. Według informacji podanej przez Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, na dzień 16 marca br. zginęło ok. 13,8 tys. żołnierzy. Poza tym zniszczono 430 czołgów, 84 samoloty, 1375 transporterów opancerzonych, 190 systemów artyleryjskich, 70 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 43 zestawy przeciwlotnicze, 108 śmigłowców, 819 pojazdów kołowych, 60 cystern, 11 dronów i trzy jednostki pływające.

W kontekście powyższych wiadomości, wysoce prawdopodobne mogą być doniesienia japońskich mediów. Dziennikarze podali, iż przypuszczalnie rosyjskie statki ze sprzętem bojowym płyną w stronę Ukrainy.

„Cztery duże rosyjskie okręty przepłynęły przez japońską cieśninę Tsugaru i kierują się na zachód; mogą przewozić sprzęt wojskowy i żołnierzy do walki na Ukrainie” – przeczytamy w mediach społecznościowych. Dodajmy, iż podając powyższą informację, dziennikarze powołują się na ministerstwo obrony Japonii.

Przypomnijmy, iż w dniu wczorajszym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał informację o ruchu rosyjskich okrętów w pobliżu Odessy na Morzu Czarnym. Na poniższym zdjęciu satelitarnym widzimy 14 jednostek płynących do ukraińskiego wybrzeża.

źródło: media, polsatnews.pl

Zobacz również: